Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Herb Chrzanowa pojawił się na jednej z kamienic miasta

W Chrzanowie na jednej z kamienic powstał herb miasta. Jest on widoczny przy alei Henryka na fasadzie budynku sąsiadującego z Domem Urbańczyka. "Chcemy przypomnieć mieszkańcom jeden z symboli miasta" - mówi Radiu Kraków Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

Fot. Marek Mędela, Herb Chrzanowa

Posłuchaj Ryszarda Kosowskiego, burmistrza Chrzanowa
Herb Chrzanowa na jednej z kamienic miasta

Herb można zobaczyć na alei Henryka na fasadzie budynku sąsiadującego z Domem Urbańczyka, w którym mieści się miejskie muzeum. Herb jest dobrze widoczny w dzień, a także w nocy, ponieważ jest podświetlony.

Kilka lat temu wokół herbu Chrzanowa toczyła się gorąca dyskusja. Specjaliści uznali, że ten, którym posługuje się miasto, jest niezgodny z przepisami. Był pomysł, aby ustanowić nowy herb, z wizerunkiem świętego Mikołaja, patrona miasta. Ostatecznie jednak herbu Chrzanowa nie zmieniono.

( Marek Mędela/km )


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię