Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Chrzanów: Honorowi dawcy krwi za przejazd komunikacją miejską zapłacą jedynie 10 gorszy

  • Natalia Feluś
  • date_range Wtorek, 2024.02.06 11:14 ( Edytowany Wtorek, 2024.02.06 11:34 )
Honorowi dawcy krwi zostali docenieni przez Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie. Zgromadzenie związku przyjęło właśnie jednogłośnie uchwałę, która wprowadza ulgę na przejazdy transportem publicznym dla krwiodawców. Teraz za jednorazowy przejazd zapłacą oni tylko 10 groszy.

Bilety zostaną przestemplowane i będą obowiązywały honorowych dawców krwi w komunikacji miejskiej w powiecie chrzanowskim/Fot. Natalia Feluś

Wcześniej zgromadzenie związku odrzucało wnioski składane w tej sprawie, wzorując się na braku ogólnopolskich regulacji w tym zakresie. Zdecydowano jednak o wprowadzeniu nie bezpłatnych, a ulgowych biletów dla zasłużonych honorowych dawców krwi, niezależnie od stopnia:

Ta praca wykonana przez honorowych dawców krwi zasługuje na uwzględnienie. Z zadowoleniem ogłaszam wdrożenie takiej ulgi. Nasz ośrodek komunikacyjny Chrzanowa, Trzebini i Libiąża ZKKM znajdzie się w wykazie, w których honorowani są dawcy krwi

- podkreśla Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.

Jak mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie, rocznie na terenie powiatu chrzanowskiego przybywa ponad stu krwiodawców. Okazując legitymację honorowego dawcy krwi wraz z dokumentem tożsamości, będą oni teraz uprawnieni do tanich przejazdów komunikacją międzygminną.

Jak podkreśla przewodniczący zarządu, nie wiadomo, ilu z krwiodawców korzysta z komunikacji zbiorowej. Dlatego ulgi będą obowiązywać na razie do końca roku.

Takie ograniczenie, żeby organy mogły dokonać analizy i utrzymać tę ulgę lub wprowadzić, być może bezpłatne przejazdy. Może analiza ekonomiczna wykaże zbyt duże uszczuplenie budżetu

- tłumaczy Dyszy.

10-groszowe bilety będą do kupienia w aplikacji, w biletomacie lub u kierowcy najwcześniej od połowy marca.

Podobne ulgi lub bezpłatne przejazdy komunikacją miejską obowiązują nie tylko w Krakowie, ale też w Oświęcimiu, Andrychowie czy Bochni - tu przejazd dla krwiodawców także kosztuje 10 groszy.

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię