Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska: kolejne gminy przyjmują lokalne uchwały antysmogowe

W jednych gminach zaczynają się konsultacje, kolejne będą przyjmować lokalne uchwały antysmogowe. Zarząd województwa małopolskiego przyjął projekty uchwał antysmogowych dla Oświęcimia, Skawiny, Niepołomic, Krzeszowic oraz strefową dla Nowego Targu.

Fot. Tomasz Bździkot

Zgodnie z ustawami od przyszłego roku w tych gminach nie będą mogły być instalowane nowe kotły na węgiel, kopciuchy powinny być wymienione do 2023 roku, kotły trzeciej i czwartej klasy do 2027 roku, a zakaz palenia węglem od te istniejące miałyby być wymienione do 2030 roku.
Teraz rozpoczynają się konsultacje w tych gminach. Jak zapowiada wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz, uchwały antysmogowe niebawem powinny przyjąć kolejne gminy.
"To ważny dzień w polityce antysmogowej województwa, ale nie ostatni, ponieważ już w najbliższym czasie rozstrzygać się będzie sprawa w Czarnym Dunajcu, Zabierzowie, Tarnowie, Myślenicach oraz kolejne podejście w Rabce" - mówi wicemarszałek Urynowicz i dodaje, że wszystkie lokalne uchwały antysmogowe w tych gminach powinny zostać przyjęte przez Sejmik Województwa Małopolskiego pod koniec sierpnia.
Mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz
Tematy:
Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię