Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 153 osób. To 84 kobiety i 69 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 81 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu krakowskiego i nowotarskiego (po 16 osób), limanowskiego (13 osób), Nowego Sącza (12 osób), powiatów tatrzańskiego i nowosądeckiego (po 8 osób), oświęcimskiego (6 osób), gorlickiego, olkuskiego, wadowickiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów myślenickiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i suskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7409 osób.
- A
- A
- A
Małopolska: 153 nowe zakażenia, 141 ozdrowieńców
WSSE w Krakowie poinformowała o kolejnych 141 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 71 kobiet i 70 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (54 osoby), tatrzańskiego (25 osób), Nowego Sącza (17 osób), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 13 osób), myślenickiego (8 osób), limanowskiego, i oświęcimskiego (po 4 osoby) oraz dąbrowskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 3374 ozdrowieńców.
Dane ogólnopolskie:
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 631 osób - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarła kolejna osoba, 69-letni mężczyzna w Warszawie.
Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 66 tys. 870 osób, a 2 tys. 33 osoby zmarły.
Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono u osób z województw: małopolskiego (153), śląskiego (86), lubelskiego (69), wielkopolskiego (68), pomorskiego (53), mazowieckiego (47), łódzkiego (33), podkarpackiego (30), kujawsko-pomorskiego (22), lubuskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (6) i podlaskiego (4).
Resort poinformował także o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Zmarł 69-letni mężczyzna w Warszawie, który miał choroby współistniejące.
PAP/WSSE w Krakowie/łk
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:07
Modne paznokcie na lato - Jakie trendy w 2026?
-
18:32
PZPN podtrzymał decyzję w sprawie meczu Śląsk – Wisła
-
18:30
Droga przez mgłę. O nowej płycie Dziunka i Szolmsa
-
17:16
Powstanie ostatni odcinek wałów nad Białą w Tarnowie. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców
-
16:30
Robotnicy natrafili na ludzkie szczątki w centrum Nowego Sącza. „To może być obrońca miasta”
-
16:28
Działkowcy protestowali przed magistratem. „To nasze serca i zielone płuca miasta”
-
16:21
Parking przy basenach w Muszynie płatny dla turystów
-
15:53
Parking przy basenach w Muszynie płatny
-
15:39
Nowy terminal na lotnisku w Krakowie. Inwestycja za ponad pół miliarda złotych
-
15:22
Podpalili lokal, bo należał do imigrantów. Rasistowskie tło ataku w Andrychowie
-
15:15
Duża awaria wodociągu w gminie Wolbrom
-
14:33
Podhale chce ośrodka dla dzikich zwierząt. „Kontaktów z ludźmi jest coraz więcej”
-
14:29
Jest data przebudowy skrzyżowania przy Bagateli. Będą duże zmiany w kursowaniu tramwajów
-
14:11
Radni opozycji zablokowani na sesji. Chcieli rozmawiać o planie ogólnym i strategii
-
13:53
Sąd nakazał przeprosiny szefowi krakowskiej KO. Chodzi o wpis dotyczący inicjatorów referendum
-
13:41
Policja przejęła prawie 50 kilogramów narkotyków w Krakowie. Dwóch mężczyzn zatrzymanych
-
13:31
Antybiotyki przestają wystarczać? Badacze z Krakowa pracują nad alternatywą
-
13:10
Młodzi ludzie coraz częściej przejmują skrajne poglądy? „Media społecznościowe zamykają w bańkach”
-
12:10
PKB Polski rośnie, ale ekonomista wskazuje problem. „Za mało inwestycji”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze