Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Słuchowiska Radia Kraków nominowane do nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Zamość 2023"

  • Katarzyna Pelc
  • date_range Wtorek, 2023.05.16 11:34 ( Edytowany Wtorek, 2023.05.16 12:26 )
Słuchowisko muzyczne "Wanda" na podstawie opery Joanny Wnuk-Nazarowej do słów misterium Cypriana Kamila Norwida w reżyserii Anny Wieczur weźmie udział w konkursie słuchowisk dla dorosłych. "Wanda" to wspólna produkcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Radia Kraków, z udziałem zmarłego przed rokiem Jerzego Treli w roli Starca.

Słuchowisko "Porwanie Baltazara Gąbki", Stanisława Pagaczewskiego, w adaptacji i reżyserii Waldemara Raźniaka, które powstało we współpracy z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, rywalizować będzie w konkursie słuchowisk dla dzieci. 

„To jest wielka radość, bo konkurs „Dwa Teatry” to takie radiowe i telewizyjne Oscary, jeśli chodzi o słuchowiska i spektkale telewizyjne”

– mówi Mariusz Bartkowicz Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Kraków

Posłuchaj wypowiedzi Mariusza Bartkowicza - Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Radia Kraków

Oba konkursy odbędą się w dniach 16 - 19 czerwca podczas Festiwalu "Dwa Teatry - Zamość 2023".

Autor:
Katarzyna Pelc

Opracowanie:
Tadeusz Marek

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię