Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W piątek poznamy laureatów PIK-owego Lauru. Wśród nominowanych program Radia Kraków!

  • Kultura
  • date_range Środa, 2019.10.02 11:38 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
Nasz program, którego pomysłodawcą koordynatorem i współwykonawcą była Ewa Szkurłat, otrzymał nominację w kategorii Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych.

Dyskusja o książkach w DKK w Libuszy

Organizatorem konkursu jest Polska Izba Książki, której członkowie już od 14 lat nagradzają dziennikarzy za promowanie czytelnictwa w mediach i utrwalanie nawyków czytelniczych. 

Nagrodą są wyróżniani dziennikarze, którzy prezentują literaturę, czytelnictwo oraz wiedzę o książce i czytaniu w sposób rzetelny, ciekawy i innowacyjny, dbając, by tematy dotyczące życia literackiego były obecne w mediach. Rozpatrywane są publikacje z prasy, programy radiowe, telewizyjne, portale internetowe oraz akcje społeczne, które w nietuzinkowy sposób wpływają na wzrost zainteresowania dobrem kultury, jakim są książki. 

 

 

W ramach projektu "Radiowy Klub Książki" Katarzyna Fortuna i Ewa Szkurłat odwiedziły 13 DKK w Zielonkach, Wieliczce, Żegocinie, Bochni (dwukrotnie), Zalasowej, Porębie Spytkowskiej, Oleśnie (dwukrotnie), Polance Hallera, Krzeszowicach, Libuszy i Chrzanowie. Wyjazdy były zapowiadane na antenie Radia Kraków, a informacje o klubach i ich członkach były umieszczane na radiowej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

 

Dyskusja w DKK w Michałowicach

 

Radiowy Klub Książki - wszystkie audycje

 

Zarejestrowane dyskusje o książkach były emitowane w czwartki w programie 'Koło kultury" oraz zamieszczane na stronie internetowej Radia Kraków. Cieszyły się wielką popularnością, ponieważ i uczestnicy zarejestrowanych dyskusji i mieszkańcy ich miejscowości chętnie słuchali gorących sporów na temat przeczytanych książek. Rezultaty obecności Radia Kraków w małych i dużych małopolskich bibliotekach (i jednym prywatnym domu, bo tam działa DKK w Polance Hallera) przekroczyły nasze oczekiwania. Ponieważ członkowie klubów okazali się barwnymi osobowościami, umiejącymi pięknie opowiadać o pasji czytania książek - Ewa Szkurłat zrealizowała dodatkowo reportaże emitowane w Radiu Kraków. 

 

"Klub książki" - reportaż Ewy Szkurłat

 "Klubowicze" - reportaż Ewy Szkurłat

"Menedżerowie" - reportaż Ewy Szkurłat

 

 

 

Statuetki PIK-owego Lauru zostaną  wręczone 25 października, w Krakowie. Uroczysta gala odbędzie się w MCK, przy Rynku Głównym 25, o godzinie 19:30. 

 

 

Ewa Szkurłat

 


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię