- A
- A
- A
Wieliczka: grafficiarze niszczyli mury klasztorne. Zostali zatrzymani
W nocy z 4 na 5 lutego na ul. Piłsudskiego policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy malowali farbami mury klasztorne.Około godz. 23:00 policja otrzymała telefonicznie dwa zgłoszenia o mężczyznach malujących farbami elewację muru klasztornego . Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom podanym przez zgłaszających. Policjanci znaleźli przy nich kilka dysz od pojemników aerozolowych. W chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie.
Grafficiarze usłyszeli zarzuty niszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 . Wstępnie straty oszacowano na 4 tys. zł. Wandale zniszczyli około 15 metrów elewacji muru. 18-latkowi zarzuca się także zniszczenie w listopadzie ubiegłego roku elewacji bloku na jednym z wielickich osiedli. Policja ustala, ile jeszcze podobnych "występków" mają na koncie.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:09
Pełnomocnik ofiary księdza: To zadośćuczynienie ma mieć funkcję prewencyjną
-
19:47
Kościelni hierarchowie z Polski i Ukrainy zaniepokojeni wrogością między Polakami a Ukraińcami. Jest wspólny apel
-
19:03
Zamiast 30-lecia – widmo likwidacji. Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej zagrożony
-
18:22
Marlena Niemiec z Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej za tom „Skroń”
-
17:34
Auto w Jeziorze Mucharskim. Służby wyciągnęły kierowcę
-
16:52
Utknęli na Orlej Perci podczas burzy. TOPR ruszyło na ratunek
-
16:44
Nowa psychiatria Szpitala Uniwersyteckiego powstanie w Prokocimiu. Jest umowa na budowę
-
16:38
Alternatywna mapa Europy Środkowej – podcast Radia Kraków i MCK
-
16:26
"Rosja jest najważniejszym wrogiem". Prof. Pędziwiatr o sporze wokół Wołynia
-
16:13
O włos od temperaturowego rekordu na Kasprowym Wierchu
-
16:12
Burze przeszły przez Małopolskę. IMGW ostrzega przed kolejnymi zjawiskami
-
15:02
Dwa auta zderzyły się w tunelu na Zakopiance. Trasa już przejezdna
-
14:35
985 kilometrów marzeń. Jak spływ Wisłą zamienił się w akcję charytatywną?
-
13:54
Dlaczego obecność ratownika jest tak ważna i co należy do jego zadań?
-
13:49
Klimatyzacja w tramwajach tylko na polecenie? MPK wyjaśnia zasady
-
13:33
Próbował wyłudzić 240 tys. zł metodą „na wypadek”. Został zatrzymany po pościgu
-
13:24
Jutro decyzja ws. protestu nauczycieli. "Wyszliśmy z rozmów w minorowych nastrojach"
-
15:05
Jak zmienia się leczenie astmy w Polsce?
-
14:05
Młodzi ogarniają życie. Kraków nagrodził najlepsze szkolne inicjatywy
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze