Na pierwsze konkrety ze strony obu ekip musieliśmy czekać blisko pół godziny. W 26. minucie zaskoczyć bramkarza Wieczystej próbował Jakub Gut, ale Patryk Letkiewicz pewnie wyłapał futbolówkę.
Chwilę później na 1:0 mogli strzelić piłkarze Wieczystej. Piłka po strzale Dawida Kiedrowicza obiła jednak poprzeczkę. W 32. minucie po stałym fragmencie gry w polu karnym znów główkował Kiedrowicz, ale jego strzał okazał się niecelny.
Tuż po gwizdku na drugą połowę Wieczysta zdobyła bramkę, a jej autorem był Tomasz Swędrowski. Druga bramka dla przyjezdnych wydawała się tylko kwestią czasu i w 64. minucie Michał Trąbka mierzonym strzałem uderzył w samo okienko. Niespełna 10 minut później było już 3:0 ponownie za sprawą Trąbki. Ofensywny pomocnik Wieczystej tym razem z lewej strony boiska przedarł się przez obronę tarnowian i podwyższył prowadzenie.
W 80. minucie Michał Trąbka miał już na koncie hat-tricka. Były zawodnik m.in. Stali Mielec i ŁKS-u Łódź nie dał szans bramkarzowi Unii, uderzając z bardzo bliskiej odległości.
Tarnowianie byli na łopatkach, gdy chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry gola numer pięć zdobył Karol Danielak. Tym samym Wieczysta odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo, a ogółem w lidze jest niepokonana od 20 spotkań. Drużyna Sławomira Peszki jest liderem z 13. punktami przewagi nad Siarką Tarnobrzeg. Unia Tarnów zajmuje 11. miejsce.