Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Małopolsce rządy objęli studenci

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.18 08:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
Studenci obejmują władzę w Krakowie i Nowym Sączu.
Sprzed stadionu Wisły przy ulicy Reymonta wyruszył juwenaliowy korowód. Studenci zmierzają w kierunku Rynku Głównego. Tam w południe prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekaże im klucze do bram miasta. Zanim jednak studenci dotrą do celu, zablokują na chwilę główne ulice Krakowa.

Z ulicy Reymonta studenci przemaszerują przez Aleje Trzech Wieszczów na ulicę Czystą. Wówczas ruch na Alejach zostanie zablokowany na mniej więcej 20 minut. W tym czasie wstrzymane będą kursujace tamtędy linie autobusowe . Z ulicy Czystej przebierańcy przejdą ulicami Krupniczą, Loretańską, Studencką, Podwalem i ulicą Św. Anny by ostatecznie dotrzeć na Rynek Główny. W czasie przejścia pochodu przez ul. Podwale do św. Anny, ok. godziny 11.00 zostanie chwilowo wstrzymany ruch tramwajów w tym rejonie.
MPK zastrzega jednak , że w przypadku dłuższego przemarszu przez al. Mickiewicza oraz ul. Podwale, autobusy i tramwaje zostana skierowane na trasy objazdowe.
O godzinie 14.00 na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się koncert - zagrają Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Robert Kubiszyn i Leszek Szczerba. Dzień zakończy juwenaliowy koncert plenerowy przed klubem Żaczek.
Świętują też studenci z Nowego Sącza. Prezydent miasta, Ryszard Nowak, przekazał im klucze do bram. Tegoroczne juwenalia - po raz pierwszy - wspólnie zorganizowały samorządy studenckie obu sądeckich uczelni: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Wyższej Szkoły Biznesu.

(Joanna Gąska/Agata Wolak/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię