Organizowana od 2013 roku (licząc od Forum ASFALTY) w ścisłej współpracy merytorycznej z najbardziej znaczącymi ośrodkami naukowymi i organizacjami branżowymi konferencja, osiągnęła poprzez kolejne edycje rangę jednego z najważniejszych wydarzeń podejmujących tematykę nawierzchni drogowych w Polsce i jest jednym spotkaniem w całości poświęconym różnym typom nawierzchni.

Jubileuszowa edycja to: sesje referatowe, debaty ("Jakość robót jako najważniejsze pozacenowe kryterium wyboru ofert” oraz „Odpady w drogownictwie”), tematyczna wystawa oraz audycje radiowe Radiostrada inspirowane tematyką wydarzenia.

Tradycyjnie zaplanowane są sesje poświęcone technologiom nawierzchniowym w fazie badań oraz wdrożeń na budowach, w tym rozwój technologii opartych na asfaltach wysokomodyfikowanych i wykorzystujących destrukt. Podczas konferencji omawiane i prezentowane są nowoczesne rozwiązania dotyczące projektowania i realizacji budowy dróg.

Podczas minionych spotkań specjalistów w Krakowie przedstawiane były najbardziej aktualne zagadnienia, w panelach, debatach i podczas dyskusji po referatach wypracowywane były rozwiązania i wnioski, które wspierają ekspertów w codziennej pracy i mają realną szansę wpłynąć na rynek.

Radio Kraków jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zapraszamy do wysłuchania debaty  "Jakość robót jako najważniejsze pozacenowe kryterium wyboru ofert”.