- A
- A
- A
W Krakowie odbył się protest studentów z UR
Przed Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie odbył się strajk studentów biotechnologii. Protestowali przeciwko zmianom, które chce wprowadzić uczelnia. Ta zamierza przenieść ich kierunek na inny wydział."Biotechnolog, nie ogrodnik" i "Umów należy dotrzymywać" - takie hasła pojawiły się na transparentach przygotowanych przez studentów biotechnologii Uniwersytetu Rolniczego, którzy protestowali przed gmachem uczelni. Teraz biotechnologia jest prowadzona przez Jednostkę Międzywydziałową, w przyszłości ma być na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa. Studenci są oburzeni, twierdzą, że to zmniejszy ich szansę na rynku pracy.
- Trudniej będzie nam znaleźć pracę, gdyż na naszych dyplomach będzie dopisek, że jesteśmy z wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa, co potencjalnym pracodawcom może sugerować, że jesteśmy wykształceni w biotechnologii roślinnej, a my jesteśmy też wykształceni w biotechnologii zajmującej się zwierzętami, technologią żywności i ochroną środowiska - powiedział Radiu Kraków jeden z protestujących studentów.
Władze uczelni argumentują, że zmiana jest konieczna, by można było otworzyć studia doktoranckie na biotechnologii. Na studiach międzywydziałowych nie jest to możliwe, bo nie ma jednostki, która mogłaby je poprowadzić. Prorektor do spraw studenckich - profesor Sylwester Tabor zapewnił jednak, że trwają negocjaje i prawdopodobnie nowe zasady będą dotyczyć kolejnych roczników. Studenci, którzy zaczęli studia, ukończą je w Jednostce Międzywydziałowej.
Prorektor dodał też, że przeniesienie kierunku na Wydział Ogrodnictwa nie oznacza, że zmieni się program studiów: „Nadal będzie on realizowany przez cztery jednostki. Ktoś chyba zbyt dużą wagę przykłada do dokumentów, a mniejszą do wiedzy, umiejętności i kwalifikacji” - powiedział profesor Sylwester Tabor.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:30
Co mówi raport ESG o producencie żywności, po którą siegamy?
-
21:45
Wisła lepsza od Cracovii w meczu rezerw
-
20:25
Miliony turystów, tysiące interwencji. Ile kosztuje bezpieczeństwo w Tatrach?
-
19:38
Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać najlepszą polisę na bezpieczne podróże?
-
19:07
Modne paznokcie na lato - Jakie trendy w 2026?
-
18:32
Walkower podtrzymany: Finał (i nowy początek) sporu na linii Śląsk – Wisła
-
18:30
Droga przez mgłę. O nowej płycie Dziunka i Szolmsa
-
17:16
Powstanie ostatni odcinek wałów nad Białą w Tarnowie. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców
-
16:30
Robotnicy natrafili na ludzkie szczątki w centrum Nowego Sącza. „To może być obrońca miasta”
-
16:28
Działkowcy protestowali przed magistratem. „To nasze serca i zielone płuca miasta”
-
16:21
Parking przy basenach w Muszynie płatny dla turystów
-
15:53
Parking przy basenach w Muszynie płatny
-
15:39
Nowy terminal na lotnisku w Krakowie. Inwestycja za ponad pół miliarda złotych
-
15:22
Podpalili lokal, bo należał do imigrantów. Rasistowskie tło ataku w Andrychowie
-
15:15
Duża awaria wodociągu w gminie Wolbrom
-
14:33
Podhale chce ośrodka dla dzikich zwierząt. „Kontaktów z ludźmi jest coraz więcej”
-
14:29
Jest data przebudowy skrzyżowania przy Bagateli. Będą duże zmiany w kursowaniu tramwajów
-
14:11
Radni opozycji zablokowani na sesji. Chcieli rozmawiać o planie ogólnym i strategii
-
13:31
Antybiotyki przestają wystarczać? Badacze z Krakowa pracują nad alternatywą
-
12:10
PKB Polski rośnie, ale ekonomista wskazuje problem. „Za mało inwestycji”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze