Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Unikatowe stawy niszczeją, mieszkańcy Tomic oburzeni

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.07.11 12:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:23 )
To była prawdziwa przyrodnicza perełka. Teraz będzie trzeba walczyć o jej uratowanie. W Tomicach koło Wadowic zniszczono wpisane na europejską listę Natura 2000 stawy. To blisko 100 hektarów terenu.

Fot. Marek Mędela

Posłuchaj relacji Marka Mędeli
Wiosną z blisko stu hektarów tamtejszych stawów rybnych spuszczono wodę. Zbiorniki były siedliskiem dla rzadkich ptaków, płazów a nawet bobrów. Teraz to miejsce jest zdewastowane. Mieszkańcy są oburzeni. "To katastrofa" - mówią rozżaleni.Właściciel stawów - agencja rolna z Rzeszowa - została zobowiązana do częściowego napełnienia stawów wodą. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi już Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Reporter Radia Kraków próbował się skontaktować z agencją z Rzeszowa, która zarządza stawami pod Wadowicami. Nie zastał jednak ani dyrektora ani jego zastępcy. Jeden jest w delegacji, drugi na urlopie.Kilka lat temu z powodu ochrony tego miejsca zmieniono trasę przebiegu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.(Marek Mędela/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

568802

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię