Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Setki jamników na Marszu Radia Kraków. ZDJĘCIA i FILM

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2013.09.08 05:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:31 )
Marsz Jamników - zdecydowanie najdluższy marsz w Polsce - przeszedł przez centrum Krakowa już po raz 19. Jury wybrało najbardziej jamniczego jamnika. W tym roku "Długość miała znaczenie"! Zwycięzcą okazał się Nadim, który mierzy aż 82,5 cm.

fot: Paweł Krawczyk

Marsz Jamników 2013 - pochód
Marsz Jamników 2013 - mierzenie


Zbiórka jamników jak zwykle zaplanowana była w południe przed Barbakanem. Jamniki prowadzące swoich właścicieli uformowały pochód, którego ul. Floriańską poprowadziła orkiestra. Rozszczekany pochód przeszedł ul. Floriańską pod Wieżę ratuszową.

Po drodze wytypowaliśmy najdłuższym ( na "oko" ) jamnikom karty uczestnictwa w konkursie. W tym roku ocenialiśmy nie jamnicze stroje ale "esencję " jamniczości, czyli długość. Hasłem 19. Marszy Jamników było "Długość ma znaczenie!".


Najdłuższym okazał się dziewięciomiesięczny Nadim z Nowej Huty (82,5 cm), drugie miejsce zajął Elektus (73 cm), a trzecie miejsce zajęły Neo i Szafir mierzące 71 cm długości.
Jak oszacowaliśmy, w marszu wzięło udział kilkaset jamników a także psy innych ras.
Organizatorem marszu jest Radio Kraków przy udziale Miasta Krakowa. Patronat honorowy objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pamiatkowa statuetka jamnika

Marsz Jamników był okazją do zasięgnięcia porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, instruktora szkolenia psów, zoofizjoterapeuty, rehabilitanta zwierzęcego.
Długa kolejka ustawiła się do salonu psiej piękności i do punktu bezpłatnego czipowania. W punkcie "Zielonej Strefy" policjanci informowali, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy. Wolontariusze zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Psi Los rozmawiali o problemie porzucania psów i ich adopcją.


Zobacz fotorelacje z poprzednich Marszów Marsz Jamników 2013

Organizator Marszu: Radio Kraków
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Współorganizator: Gmina Miejska Kraków

Zgrany tandem - nagrodzone zdjęcia
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię