Przedsiębiorcy podkreślają, że remont utrudnia im funkcjonowanie, a obroty znacznie spadły:

Sytuacja wygląda bardzo źle, obroty spadły, bo nie ma możliwości dojazdu i w związku z tym ruch jest naprawdę minimalny.  Utraciliśmy dużą część klientów między innymi z rejonów Liszek i Kryspinowa, nie przychodzą też turyści. Możemy liczyć jedynie na osoby mieszkające w pobliżu, bo klienci nie mogą dojechać, nie ma gdzie zaparkować. Jeśli miasto nie zareaguje obniżkami dla nas, to będzie katastrofa.

Urzędnicy odpowiadają, że są otwarci na uwagi i sugestie:

Jeżeli osoby, które tam prowadzą działalność, mają jakieś propozycje zmian, to my jesteśmy otwarci, jesteśmy do dyspozycji. Na placu budowy są osoby od wykonawcy, które przyjmują takie uwagi

- mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Urzędnicy proponują także obniżenie czynszów lokali podnajmowanych od Zarządu Budynków Komunalnych.

Przewodniczący Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec, Szczęsny Filipiak uważa, że potrzebne jest pilne przywrócenie funkcjonowania pętli autobusów aglomeracyjnych na Salwatorze:

Jest obietnica zarządcy drogi, że w pierwszej kolejności wykonawca zrobi wjazd od zewnątrz, czyli od strony Przegorzał dla tych autobusów aglomeracyjnych, które mają powrócić na skraj Salwatora.

Jednak na wprowadzenie tego rozwiązania potrzeba kilku miesięcy.

Prace remontowe na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki w Krakowie trwają od początku września, mają się zakończyć za 10 miesięcy.