Radio Kraków

Pożar archiwum Urzędu Miasta Krakowa

Zarzuty dla czterech osób w związku z pożarem archiwum miejskiego

Cztery osoby usłyszały zarzuty w związku z pożarem Archiwum Miasta Krakowa – poinformowała we wtorek prokuratura okręgowa. Postępowanie trwa, śledczy badają materiał dowodowy, mogą być dalsze zatrzymania.

Kraków: jest opinia biegłych w sprawie pożaru archiwum miejskiego

Prokuratura otrzymała opinię zespołu biegłych w sprawie pożaru Archiwum Urzędu Miasta Krakowa – przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. To kluczowy element śledztwa, które ma się zakończyć w lutym 2023 roku.

Do lutego przyszłego roku zostało przedłużone śledztwo w sprawie pożaru archiwum Urzędu Miasta w Krakowie

Do katastrofalnego pożaru, w którym uszkodzone lub bezpowrotnie spalone zostały tony miejskich dokumentów doszło w lutym ubiegłego roku. Przesłuchano dotychczas kilkudziesięciu świadków i zasięgnięto opinii biegłych.

Urząd Miasta Krakowa wciąż czeka na ustalenia ws. pożaru w archiwum

Krakowski urząd miejski wciąż oczekuje na wynik prokuratorskiego śledztwa ws. przyczyn potężnego pożaru, który rok temu wybuchł w archiwum. Śledczy oczekują z kolei na kluczową opinię biegłych, która pomoże wyjaśnić, jak doszło do zdarzenia.

Pożar archiwum: co stanie się z ocalonymi dokumentami i jakie kroki podejmie prokuratura?

Do Krakowa wróciła pierwsza część akt, które wyniesiono z pożaru miejskiego archiwum. Spośród ponad 20 kilometrów akt udało się ich ocalić niespełna kilometr. Tymczasem prokuratura spodziewa się, że jeszcze w tym tygodniu otrzyma kompleksową opinię biegłych dotyczącą między innymi przyczyn pożaru. Na jej podstawie mają zapaść dalsze decyzje w sprawie toczącego się śledztwa.

Pożar archiwum: do końca roku opinia biegłych

Do końca roku prokuratura ma otrzymać pełną opinię biegłych w sprawie pożaru archiwum Urzędu Miasta Krakowa. W pracach zespołu uczestniczy 6 biegłych, w tym eksperci z zakresu pożarnictwa i elektroniki.

Raport o ratowaniu akt po pożarze Archiwum UMK: udało się wynieść jedynie kilometr dokumentów

9 miesięcy po pożarze Archiwum Urzędu Miasta Krakowa specjalny zespół powołany do ratowania akt przygotował raport z dotychczasowych działań. Dokument nie pozostawia złudzeń - spośród ponad 20 kilometrów zdeponowanych tam archiwaliów udało się wynieść niespełna kilometr.

Zakończyła się rozbiórka hal archiwum Urzędu Miasta Krakowa

Zakończyła się rozbiórka hal archiwum Urzędu Miasta Krakowa, zniszczonych w lutym w pożarze. "Udało się wydobyć i zabezpieczyć około 900 metrów bieżących akt" - powiedział w środę dziennikarzom nadzorujący przebieg prac sekretarz miasta Antoni Fryczek.

Mija pół roku od pożaru archiwum Urzędu Miasta Krakowa. Co udało się ustalić?

Co dzieje się teraz na terenie przy ulicy Na Załęczu? Ile dokumentów udało się ocalić? Czy śledczy i magistrat wiedzą już co było przyczyną pożar? - te pytania zadają mieszkańcy miasta i radni, którzy niepokoją się o to jak będzie w przyszłości wyglądała obsługa spraw w urzędzie.

Strażacy konotrolują małopolskie archiwa

  • date_range 2021-05-03
Po pożarze archiwum miasta Krakowa strażacy kontrolują podobne placówki w całej Małopolsce.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię