Chodzi o nowy cennik, który zakłada m.in. że bilet miesięczny dla mieszkańców będzie kosztował 80 złotych zamiast 69 oraz podwyżki za bilety jednorazowe.

"Mieszkańcy Krakowa powinni mieć szansę wypowiedzenia się, co myślą na temat wzrostu cen za przejazdy komunikacją miejską" - napisali w swoim komunikacie aktywiści zrzeszeni w Akcji Ratunkowej Dla Krakowa.

Wszystkie formalności związane z uchwałą w sprawie nowych ceny biletów MPK zostały dopełnione - w ten sposób Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ocenia skargę. Jak tłumaczył w Radiu Kraków Kośmider, wojewoda i sąd oceniają jedynie, czy uchwała została prawidłowo przygotowana: - Wielokrotnie jako przewodniczący Rady uczestniczyłem w tego typu dyskusjach i też wielokrotnie te rzeczy były zaskarżane i nigdy nie zostały czy przez Wojewodę, czy przez Sąd Administracyjny wzruszone, więc mam nadzieję, że tak będzie i teraz.

Od 1 2021 roku mieszkańcy za najpopularniejszy bilet sieciowy zapłacą 80 zamiast 69 złotych. Więcej będą kosztować także bilety jednorazowe.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Teresa Gut/ko