Jest w nim szkoła rodzenia, a także gabinet psychologiczny i doradztwa laktacyjnego. Można również zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebują nowordki - w jedzenie, ubranka, pieluchy, a także wózki i foteliki.

Świadczymy kompleksową pomoc okołoporodową, mamy szkoły rodzenia w języku ukraińskim, mamy porady lekarzy, położnych, doradców laktacyjnych, psychologów.

- mówi Anna Przybylska z Rodzinnego Centrum Położniczego KOALA, jedna z inicjatorek powstania centrum

Tutaj mamy stworzoną przestrzeń dla mam, mogą wybrać ubrania ciążowe, obok znajduje się też szafa dziecka, gdzie mamy mogą wybrać ubranka dla dzieci, ale też sprzęt - nosidełka, wózki, czy krzesełka, czasem nawet łóżeczka, czy przewijaki. To są dary przekazane przez krakowian

- mówi Katarzyna Cioch koordynatorka projektu "Od brzuszka do maluszka".

Kobiety, które korzystają z pomocy centrum, podkreślają, że niezwykle ważna jest pomoc psychologiczna, ale chętnie korzystają też ze współpracy z doradcami, dzięki czemu obawy związane z porodem i wychowaniem dzieci są mniejsze.


Magazyn w Centrum Pomocy dla Kobiet w Ciąży oraz Mam z Noworodkami z Ukrainy jest otwarty codziennie, od poniedziałku do środy od 10. do 12., a w czwartki i piątki od 16. do 18.

Projekt "Od brzuszka do maluszka" jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz we współpracy z międzynarodowymi firmami i organizacjami.

Z pomocy centrum skorzystało już około tysiąca kobiet.