Rozpoczynająca się we wtorek zmiana organizacji ruchu objęła ok. 600-metrowy odcinek Zakopianki w Myślenicach w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Drogowcy zwęzili oba pasy ruchu w każdym kierunku. Prawy pas ma 3,25 m szerokości, a lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ruch dwoma pasami ruchu w każdym kierunku został utrzymany - lewym pasem mogą poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 m.

Ponadto zamknięte zostały dwie drogi lokalne odchodzące od ul. Sobieskiego. Wyznaczono objazdy: do ul. Sienkiewicza – objazd Zakopianką, ul. Słowackiego, ul. Żeromskiego i ul. Kasprowicza; w kierunku Krakowa – objazd Zakopianką.

Według przedstawiciela GDDKiA Kacpra Michny utrudnienia są związane z prowadzeniem prac związanych z poszerzeniem obu jezdni dk7 i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu.

Budowa węzła drogowego w Myślenicach rozpoczęła się wczesną wiosną i potrwa do końca 2025 roku. Inwestycję o wartości prawie 56 mln zł realizuje firma Banimex.

Dzięki budowie węzła będzie można zlikwidować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego powstanie rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7.

Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu drogowcy będą mogli zlikwidować dotychczasowe przejście w tym rejonie.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.