Codzienne połączenie kolejowe między Wilnem a Warszawą i Krakowem zostanie uruchomione 11 grudnia. Skład "LTG Link" pojedzie z Wilna przez Kowno do przygranicznej Mockawy. Tam podstawiony ma być pociąg "PKP Intercity", którym pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do wybranego miasta w Polsce. Dzięki temu z litewskiej do polskiej stolicy będzie można dostać się w prawie 9 godzin.

Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC +Hańcza+, a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno. Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie więc możliwe z jedną przesiadką

- wskazano. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Podróż, pomimo że z przesiadką, będzie odbywała się na jednym bilecie - dodano.

Bilet PKP Intercity z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25 euro. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20 euro.

Pociągi z Wilna mają odjeżdżać po godzinie 12:00 czasu lokalnego, a z Warszawy o 7:35 rano.