Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy dom dla dzieci pozbawionych rodziców

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.18 06:39 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
W krakowskiej dzielnicy Pychowice otwarto nowy Rodzinny Dom Dziecka.

Fot. Ola Ratusznik

Budowa domu trwała nieco ponad rok. Jest skromnie urządzony, ale w pełni funkcjonalny i przystosowany do tego, by wkrótce zamieszkało w nim 13 dzieci.

Placówka powstała dzięki Fundacji BUMA, im. Jacka i Piotra Michalskich, która sfinansowała projekt, budowę i wyposażenie domu, a następnie oddała ukończony dom małżeństwu, które teraz będzie kierowało ośrodkiem. Wczoraj otwarto placówkę. Na uroczystości była Anna Okońska- Walkowicz, prezydent miasta ds. edukacji, Bogdan Klich, senator RP, Bogusław Kosmieder, przewodniczący rady miasta Krakowa, a także Henryka Krzywonos-Strycharska. Niegdyś działaczka opozycyjna, żywa legenda Solidarności i kobieta, która w 1994 roku założyła rodzinny dom dziecka.
Fundacja BUMA działa od 2006 roku, a jej misją jest pomaganie dzieciom pozbawionym domu rodzinnego. W nowym rodzinnym domu dziecka zamieszka 13 dzieci. Na razie wybranych zostało czworo, reszta dzieciaków dołączy najpóźniej we wrześniu.

Gospodarzami domu są teraz państwo Laskowscy, których do tej trudnej i odpowiedzialnej roli wybrało i przygotowało Stowarzyszenie "Pro Familia". Państwo Laskowscy mają troje swoich dzieci i dwoje adoptowanych, do nich dołączy jeszcze ośmioro dzieci.

(Ola Ratusznik/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię