Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Co Nowa Huta dostanie na 70. urodziny?

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2019.01.15 16:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:27 )
Dwa hektary lasu, odbudowana tężnia solankowa i 70 wyremontowanych ulic - to tylko niektóre z prezentów urodzinowych dla Nowej Huty. Ta dzielnica Krakowa w tym roku obchodzi siedemdziesięciolecie powstania.

Fot. Anna Lewiak

Posłuchaj materiału Katarzyny Maciejczyk
Zielona Nowa Huta

- Nowa Huta jest bardzo ważną zieloną dzielnicą Krakowa. Wchodzimy w fazę realizacji projektu "Spotkajmy się na podwórku", rewitalizacji aż ośmiu kwartałów wnętrz zielenii osiedlowej Nowej Huty. Mam na myśli osiedla Ogrodowe, Zielone, Na Skarpie, Zgody, Centrum A, Centrum B i Centrum D - mówi Łukasz Pawlik, zastępca dyrektora Zarządu Zielenii Miejskiej w Krakowie.

- Ulice Klasztorna czy Kocmyrzowska czekają już od lat, nie mówiąc już o alei Solidarności. Gdyby prace nad nimi zaczęły sie w tym roku, na pewno ucieszyłoby to wszystkich nowohucian na to siedemdziesięciolecie - wylicza Stanisław Moryc, przewodniczący rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

- Bardzo mocno liczymy na to, że uda się w tyrm roku zacząć przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej od ulicy Darwina w zasadzie do granic miasta a nawet kawałeczek dalej bo do miejscowości Prusy. Mamy nadzieję, że w tym roku zostanie wydana decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej, tak zwany ZRIT. Wykonawca złożył już w grudniu zeszłego roku stosowny wniosek - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

To tylko część tego co zaplanowano. Oczywiście nie wiadomo, czy wszystko uda się zrealizować, ale w planach jest również realizacja projektów z budżetu obywatelskiego - w tym urządzenie okolic zalewu Nowohuckiego i Alei Róż. Na pewno zakończy się natomiast budowa remizy strażackiej w Kościelnikach, które również są częścią Nowej Huty. 

 

(Katarzyna Maciejczyk/łk)

Nowa Huta nocą
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię