Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowscy aktywiści apelują o ochronę rzek

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Piątek, 2023.10.06 15:46 ( Edytowany Piątek, 2023.10.06 15:53 )
- Rzeki to ścieki - taki napis na transparentach mieli dzisiaj na Bulwarze Poleskim miejscy aktywiści i samorządowcy. Apelowali do polskiego rządu o bardziej stanowcze działania w sprawie ochrony polskich rzek. Jak mówi jedna z liderek ruchu Cecylia Malik, 98% polskich rzek jest albo w złym, albo bardzo złym stanie.

To jest katastrofalne, jesteśmy w przełomowym momencie, albo się opowiemy po stronie przyrody, natury, rzek, albo będziemy robić mrzonki o drogach wodnych. Rząd zamiast myśleć o czystej wodzie, myśli o transporcie i innych megalomańskich planach

Aktywiści postulowali o większe pieniądze dla mniejszych miejscowości, by te oprócz  wprowadzania monitoringu wody, miały możliwość budowy nowoczesnych oczyszczalni ścieków.

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię