Kraków jest gospodarzem centralnych obchodów Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Program wydarzenia obejmuje zarówno oficjalne uroczystości państwowe, jak i wydarzenia otwarte dla mieszkańców.
Główne uroczystości rozpoczęły się o g. 14 na Rynku Głównym z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, Orkiestry Wojskowej oraz przedstawicieli środowisk weteranów. Po apelu uczestnicy przeszli ulicami miasta na Błonia. W programie znalazła się także msza święta w Bazylice Mariackiej oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Całość zwieńczy koncert na Rynku Głównym, który rozpocznie się o godz. 18.
Przez cały dzień na Błoniach działa Miasteczko Wojskowe, gdzie można zobaczyć sprzęt wojskowy, prezentacje jednostek, pokazy spadochronowe oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców.
Nowością tegorocznych obchodów jest Strefa Weterana na Placu Szczepańskim. To przestrzeń przeznaczona dla weteranów i ich rodzin, w której przygotowano m.in. konsultacje medyczne, działania prozdrowotne w ramach programu „Misja Zdrowie” oraz atrakcje edukacyjne wykorzystujące technologię rzeczywistości wirtualnej.
Integralną częścią obchodów jest również kampania społeczna „Kim jest weteran?”, prowadzona przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Jej celem jest przybliżenie mieszkańcom służby polskich żołnierzy uczestniczących w misjach zagranicznych oraz budowanie szacunku dla weteranów i ich rodzin.