„Przed branżą lotniczą na całym świecie jest jeszcze wiele wyzwań, ale jedno jest pewne - ostatnie miesiące pokazały nam, że pasażerowie z chęcią powrócili do latania, a ruch na krakowskim lotnisku konsekwentnie się odbudowuje” – skomentował prezes Kraków Airport.
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.
Jak zapowiadał na początku roku prezes lotniska, w br. Kraków Airport planuje obsłużyć 5,4 mln pasażerów, co stanowić będzie 65 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r. Wyzwaniem dla portu – przekonywał wtedy Włoszek - jest powracać do realiów z 2019 r.
W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.