Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Koszty organizacji ŚDM w Krakowie wciąż nie są znane

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2014.07.04 08:25 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:34 )
Wciąż nie wiadomo, ile będą kosztowały Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Uroczystość z udziałem papieża Franciszka odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku. Komitet organizacyjny dopiero rozpoczął liczenie kosztów. Zapewnia jednak, że nie będzie chciał przepłacić.

fot . Paweł Krawczyk/krakow.pl

Posłuchaj relacji Macieja Skowronka
Zaprezentowano logo Światowych Dni Młodzieży 2016 (fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl)


Biskup Damian Muskus przekonuje, że komitet chce uniknąć sytuacji, do jakiej doszło w Rio de Janeiro, które wydało na Światowe Dni Młodzieży, w przeliczeniu na złotówki, pół miliarda. Dni młodzieży w Madrycie i Sydney kosztowały dużo mniej, około 200 milionów złotych. Można więc przypuszczać, że te krakowskie pochłoną podobną kwotę.

Wciąż także nie wiadomo, skąd te pieniądze będą pochodziły. Jest pomysł, aby w ciągu dwóch lat, część składek zbieranych w kościołach przeznaczyć właśnie na organizację. Pomóc mają też sponsorzy. Według Muskusa, budżet Światowych Dni Młodzieży być może będzie znany we wrześniu.

Wczoraj krakowska kuria oficjalnie zaprezentowała logo Światowych Dni. W połowie lipca Papieska Rada do spraw Świeckich powinna wybrać oficjalny hymn. Na konkurs wpłynęło ponad 90 utworów. Krakowska komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze i przedstawi je do oceny przedstawicielom z Watykanu.

Przypominamy: Tak wygląda Logo Światowych Dni Młodzieży 2016


(Maciej Skowronek/ko)
 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię