Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tak wygląda Logo Światowych Dni Młodzieży 2016

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2014.07.03 10:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:34 )
Zarys mapy Polski z zaznaczonym Krakowem, a w środku krzyż i czerwono-błękitny płomień nawiązujący do obrazu Jezusa Miłosiernego. Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie mają już swoje logo. Krakowska kuria oficjalnie je zaprezentowała.

fot . Paweł Krawczyk/krakow.pl

Posłuchaj biskupa Damiana Muskusa
Zaprezentowano logo Światowych Dni Młodzieży 2016 (fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl)


Jak mówi Damian Muskus, biskup z komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, logo będzie znakiem rozpoznawczym tego wielkiego wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Logo zaprojektowały dwie graficzki z Warszawy: Monika Rybczyńska i Emilia Pyza. Obie zrobiły je społecznie. Wcześniej kuria ogłosiła otwarty konkurs, na który wpłynęło ponad 200 prac. Żadnej z nich nie zaakceptował jednak Watykan. Projekt zlecono więc kilku pracowniom graficznym w całej Polsce, a Papieska Rada do spraw Świeckich wybrała najlepszy.
 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię