Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jamniki opanowały Kraków! Wygrał Meksykanin!

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2012.09.02 06:54 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:32 )
To już XVIII Marsz Jamników organizowany przez Radio Kraków. Bohaterowie marszu nie zawiedli. Wygrał dziesięcioletni Borys przebrany za Meksykanina.

fot\; Radio Kraków

Posłuchaj relacji z imprezy
Marsz Jamników - 2 września 2012

Na scenie pod Ratuszem zaprezentowało się 18 jamników -podróżników, wyłowionych z jamniczego tłumu podczas pochodu spod Barbakanu na Rynek - podziwiać mogliśmy m.in. jamnika-marynarza, jamniczkę-Szecherezadę, Jamnika-surfera, farmera z Texasu i jamniczego kowboja.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu na najciekawsze i najbardziej oryginalne przebranie jamnika został 10-letni Borys , który na Marsz przyjechał z Zaskala k. Nowego Targu, choć -jak przystało na obieżyświata - zaprezentował się w stroju meksykańskim.Jury w składzie: Marcin Pulit (Prezes Radia Kraków), Wojciech Kujawski (dr weterynarii) i Adam Grzanka (satyryk) doceniło nie tylko niezwykle pomysłowy strój, ale też świetną charakteryzację...
Borys zaprezentował się publiczności w kolorowym panczu wydzierganym specjalnie na Marsz przez swoją właścicielkę - panią Justynę i kolorowym kapelusza przywiezionym prosto z Meksyku. Całość dopełniały wspaniałe, prawdziwie meksykańskie czarne wąsy...Przychylność jury zjednali sobie także bajkowi podróżnicy.

Przychylność jury zjednali sobie także bajkowi podróżnicy: jamnicza wróżka, jamnik-smerf oraz Riki - gaduła (najbardziej rezolutny z jamniczych finalistów, który przyjeżdżając na Marsz nie zapomniał o mapie Krakowa) i jamniczy duet przebrany za rosyjskiego i amerykańskiego astronautę. Jamniki nagrodzone zostały przez jury wyróżnieniami, a przez publicznosć - gromkimi brawami.


W tym roku Marszowi Jamników towarzyszyły liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli – do 17.00 na stoiskach wokół sceny można było zasięgnąć fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, psiego behawiorysty, tresera, można było także oznakować swojego pupila, dowiedzieć się czegoś więcej o pet-sitterach i idei psiej adopcji.

Wielbiciele jamników spotkali się tradycyjnie o godzinie 11.45 pod Barbakanem, skąd przeszli na Rynek Główny w Krakowie.

Przeczytaj o poprzednich Marszach Jamników organizowanych przez Radio Kraków, zobacz zdjęcia z poprzednich edycji.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię