Według nowej koncepcji wszystkie pomysły na projekty miałyby trafić do bazy pomysłów, a następnie będą dyskutowane i konsultowane na warsztatach dla mieszkańców. W takich spotkaniach mają brać udział również specjaliści, którzy pomogą w ocenie pomysłu i zmodyfikowaniu go w taki sposób, aby spełniał wymogi regulaminu.
Zweryfikowane pomysły mają ponownie trafić pod dyskusję na warsztatach i jeśli otrzymają pozytywną opinię, zostaną zgłoszone jako projekt, który będzie poddany głosowaniu.
Jak tłumaczą urzędnicy, taka forma ma zapobiec odrzucaniu wielu projektów, które z różnych względów nie przechodziły weryfikacji formalnej. Urząd rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie.
Mieszkańcy do 20 listopada mogą zgłosić swoje uwagi i wypowiedzieć się, czy chcą takiej formuły przygotowania projektów ogólnomiejskich w kolejnej edycji.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Joanna Orszulak/ko