Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dokąd zmierza Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie?

Czy rozgłos w mediach pomógł w rekordowej od lat na tej uczelni rekrutacji na nowy rok akademicki?

Od lewej: Maciej Gdula, poseł Nowej Lewicy i prof. Piotr Borek, rektor UP

Nowe kierunki studiów, kierunki rozwoju, restrukturyzacja zatrudnienia – zmiany na Uniwersytecie Pedagogicznym zauważyli wszyscy. Ale czy tak samo je oceniają? Pojawiły się kontrowersje: publikacje medialne, kontrole Ministerstwa Edukacji i Nauki, Państwowej Inspekcji Pracy – czy wykazały nieprawidłowości, jak chcieliby niektórzy, czy też wszystko jest w porządku?

W debacie, w ramach programu Obywatelski Kraków, wzięli udział prof. Piotr Borek, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz poseł Nowej Lewicy Maciej Gdula.

Obywatelski Kraków - słuchaj podcastu

SPROSTOWANIE

Działając w imieniu własnym, na podstawie art. 31a ust. 1 i art. 32 ustawy Prawo prasowe z dnia 26 stycznia 1984 roku, w związku z nadaniem w dniu 5 października br. na falach Radia Kraków debaty polemicznej rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie z profesorem Maciejem Gdulą, posłem na Sejm RP, oraz w związku z umieszczeniem całości owej rozmowy na portalu Radia Kraków
(https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/krakow/dokad-zmierza-uniwersytet-pedagogiczny-w-krakowie) wnoszę o bezzwłoczne – nie później jednak niż w terminie 7 dni – zamieszczenie pod rozmową mojego poniższego sprostowania.

Na stanowisko członka Rady Uczelni zostałem powołany przez Senat na określoną kadencję i na tej podstawie mnie łączy z Uniwersytetem Pedagogicznym im. KEN w Krakowie stosunek pracy na podstawie tegoż powołania.
W żadnym wypadku nie domagałem się i nie domagam w złożonym do sądu pracy pozwie, aby sąd ów ustalił, że moja praca w Radzie Uczelni miałaby się odbywać w ramach etatu, czy też umowy o pracę.
W emocjach zapowiedziałem ustnie, że z uczestnictwa w RU [Radzie Uczelni - dop.red.] nieodwołalnie rezygnuję, zrobiłem to warunkowo, gdyż obwarowałem tę deklarację złożeniem nazajutrz oficjalnej pisemnej rezygnacji na ręce przewodniczącego Rady prof. Dariusza Rotta. Tego jednak po przemyśleniu i pod wpływem namów, również przewodniczącego RU UP, nie uczyniłem.
Prostuję, że – wbrew temu, co stwierdził był w debacie profesor i poseł Maciej Gdula żadnego zawiadomienia do prokuratury, jak dotąd, na rektora profesora Piotra Borka nie składałem.".

Kraków 7 X 2021

Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda
honorowy profesor zwyczajny UJ,
w 2012-2020 rektor Państwowej Wyższej Szkoły
Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie (od 2019 –
Karpacka Państwowa Uczelnia),
w 2016-2020 wiceprzewodniczący Kolegium Szkół
Wyższych Krakowa

Tematy:
Autor:
Wojciech Jakubowski

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię