Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Prądnik Biały w Krakowie prowadzone jest postępowanie przeciwko ośmiu podejrzanym: Robertowi P., Sylwii P., Pawłowi P., Dariuszowi L., Zbigniewowi S., Miłoszowi B., Łukaszowi J. i Łukaszowi K. Wobec pięciu z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, w przypadku dwóch podejrzanych zdecydowano o dozorze policji, zakazie opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Prokuratura poinformowała, że podejrzani od 2020 roku do 8 listopada 2022 roku działali w zorganizowanej grupie przestępczej działającej m.in. w Krakowie i Bibicach (woj. małopolskie), Bieruniu, Tychach, Żywcu (woj. śląskiego). Z kolei żona jednego z podejrzanych miała świadomość prowadzonej przez męża działalności i od czasu do czasu pomagała mu w podejmowanych czynnościach.

W ramach działalności grupy Robert P. organizował obrót znacznymi ilościami narkotyków w ten sposób, że wydawał polecenia zawarcia transakcji narkotykowych oraz odstąpienia od ich zawarcia, ustalał ceny sprzedawanych narkotyków, przekazywał narkotyki celem ich dalszego udzielenia nieustalonym osobom, osobiście udzielał narkotyków określonym i innym nieustalonym osobom, a także przechowywał narkotyki, które miały stanowić przedmiot nielegalnego obrotu. Ponadto we wskazanym okresie podejrzany wspólnie i w porozumieniu ze wskazanymi członkami grupy przestępczej zajmował się obrotem znacznej ilości kokainy, której udzielał celem dalszej odsprzedaży, a także osobistym udzielaniem narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

- przekazała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Zgodnie z podanymi informacjami, w ramach wskazanej grupy przestępczej dalszym rozprowadzaniem narkotyków zajmowali się m.in. Dariusz L., Łukasz J., Miłosz B. Z kolei Paweł P. przyjmował znaczne ilości narkotyków, których udzielał nieodpłatnie nieustalonym osobom, a Zbigniew S. sprawdzał jakość uzyskanego towaru i pomagał w jego przechowywaniu.

Podejrzanym grozi od roku do 10 lat więzienia.