Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Andrzej Adamczyk: Umowa zawarta z zarządcą autostrady A4 Kraków-Katowice jest szkodliwa dla kierowców

  • Mateusz Bożek
  • date_range Piątek, 2023.02.03 20:33 ( Edytowany Niedziela, 2023.02.05 11:13 )
Stalexport Autostrada Małopolska chce od kwietnia podnieść ceny za przejazd płatnym odcinkiem. Tłumaczy to sytuacją gospodarczą w kraju. I kierowcy i urzędnicy są niezadowoleni. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi, że dziś niewiele można zrobić. Umowa jest tak skonstruowana, że państwo nie ma kontroli nad wysokością opłat.

fot: PAP/Art Service 2

W umowie koncesyjnej nie zawarto skutecznych zapisów, dotyczących rozbudowy tej drogi. Nie przebudowy, nie modernizacji jak naprawa nawierzchni, czy obiektów mostowych, ale przede wszystkim rozbudowy.

Zarządca płatnego odcinka chce, by opłaty za przejazd z Krakowa do Katowic na każdej z dwóch bramek od kwietnia wynosiły po 15 zł dla aut osobowych (dotychczas 13 zł) i po 46 zł dla pojazdów pozostałych kategorii (obecnie 40 zł).

Umowa koncesyjna podpisana została w 1997 roku przez rząd Włodzimierza Cimoszewicza. Wygasa 15 marca 2027 roku. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wielokrotnie zapowiadał, że nie zostanie przedłużona.

Autor:
Mateusz Bożek

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię