Radio Kraków

95 lat Radia Kraków

Wygraj radiowy kalendarz na 2023!

  • date_range 2022-12-21
Dla naszych słuchaczy, fanów radia i kolekcjonerów starych radiowych odbiorników mamy w prezencie nasz radiowy kalendarz. A w nim 12 niezwykłych kart, oprawionych graficznie przez Krzysztofa Radoszka - uznanego krakowskiego projektanta, autora projektów książek, plakatów i wizerunku, a także ilustratora i rysownika. Trudno o piękniejsze podsumowanie roku Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zachęcamy do słuchania porannego pasma Rano na TAK!

Wyjątkowy koncert na zakończenie obchodów jubileuszu 95-lecia Radia Kraków

9 grudnia o godz. 19.00 na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej wystąpią Skaldowie!

95 lat Radia Kraków - koncert „Przemyk Akustik Kwartet”

Za nami kolejny koncert w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. 18 listopada o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Renata Przemyk zaprezentowała projekt „Przemyk Akustik Kwartet” – jeden z dwóch specjalnych projektów przygotowanych z okazji 30-lecia swojej pracy artystycznej. „Przemyk Akustik Kwartet” to intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki zaaranżowanych na kwartet akustyczny w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej. Wystąpili: Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne; Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna; Piotr Bogutyn – gitara akustyczna oraz Jacek Bielecki – wiolonczela.

Reedycja "Sklepów cynamonowych".

„Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony i z muzyką zespołu KROKE - reedycja wyjątkowego 5-płytowego wydawnictwa z okazji jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zapraszamy na sklep.radiokrakow.pl.

Zespół Kroke w Muzycznej Zmianie Radia Kraków

Nigdy tu już nie powrócę

W jaki sposób Tadeusz Kantor kreował swój teatr śmierci? Jak pracował z aktorami? I dlaczego o autorze "Powrotu Odysa" mówił Pan Wyspiański?

Wajdowie w Krakowie

Dlaczego pokochali to miasto? Jak wspólnie pracowali? I czemu to właśnie tu stworzyli Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha?

Przeszłość przyszłości

Mistrz Leonardo namalował Damę z gronostajem czy z łasiczką? Jak trafił do Polski jeden z nielicznych pejzaży Rembrandta? I co zawierały, puste obecnie, ramy w Muzeum Książąt Czartoryskich?

Lucjan Kydryński i jego Rewia piosenek

Źle wymawiał "r". Wielbił Earthę Kitt. Ale jej piosenkę uznano za nieprzyzwoitą i musiał zmienić sygnał swej audycji.

Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków w obiektywie Piotra Kubica

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię