|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowski MPEC nadal dąży do budowy spalarni śmieci

Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, instalacja ma być mniejsza niż planowano, bo nie powstaje tyle śmieci, ile pierwotnie zakładano. Spółka chciałaby wybudować spalarnię przy swojej elektrociepłowni na Piaskówce. Nawet w tej okrojonej wersji mogłaby zaspokoić 30 procent zapotrzebowania Tarnowa na ciepło.

Posłuchaj co mówi prezes tarnowskiego MPEC, Krzysztof Rodak

Spalarnia miałaby powstać po prawej stronie elektrociepłowni, fot. Paweł Topolski

Spalarnia miałaby też być najważniejszym elementem tarnowskiego klastra energii. "Chodzi o to, żeby z frakcji odpadów komunalnych wytworzyć energię, którą następnie lokalnie skonsumujemy. Odbiorcy to będą budynki użyteczności publicznej: szkoły, przedszkola, żłobki, urzędy. W Krakowie jest nowoczesna spalarnia. Ten obiekt przełamał obawy" - mówi prezes tarnowskiego MPEC, Krzysztof Rodak.

Na razie spółka czeka na decyzję środowiskową dla budowy spalarni śmieci, która powinna zostać wydana w przyszłym roku.

Przeczytaj: Tarnów nie rezygnuje z budowy spalarni śmieci

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

78%
22%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 28

Ekolog

Niedziela, 4 lutego 2018, 19:29

@tom

Znakomita inicjatywa ekologiczna ? zwłaszcza dla kolesiów prezydenta Ciepieli !!!! właśnie został zawetowany raport środowiskowy bo zawierał wiele kłamstw i fikcyjnych wyliczeń. Są inne technologie,nowoczesne , tańsze oraz bezpieczne dla środowiska !!! Już raz chciano wybudować spalarnie za ok. 500 mln zł !!! z fałszywym raportem i wyliczeniami.

Odpowiedz

Niedziela, 22 października 2017, 19:03

Nowickiego asygnuje na Prezydenta Pan Stanisław Sorys.

Odpowiedz

Sobota, 21 października 2017, 08:52

Leszek Nowicki to syn Andrzeja Nowickiego

Odpowiedz

kosmos

Sobota, 21 października 2017, 08:51

W Krakowskiej spalarni prezes zarabia ok 20 tys.

Odpowiedz

Piątek, 20 października 2017, 10:20

Nowicki i kompetencje to się wyklucza.

Odpowiedz

Piątek, 20 października 2017, 09:02

Po wyborach nowy prezydent oceni Nowickiego za jego kompetencje , a nie za przynależność partyjną.

Odpowiedz

Czwartek, 19 października 2017, 20:07

Leszek Nowicki na Prezydenta, Marszałek Sorys zbiera na jego kampanię.

Odpowiedz

Bob

Czwartek, 19 października 2017, 11:43

Nie dla spalarni!!##

Odpowiedz

Czwartek, 19 października 2017, 10:53

Romek przygotowuje sobie miękkie lądowanie, bo już wie, że tarnowianie nie dadzą mu kolejnej szansy. Taka przypadłość działaczy PO. Robercik Żel też dostał ciepłą posadkę w spółce wygrywając konkurs, w którym tylko on brał udział. Warto sprawdzić też innych działaczy PO, którzy są prezesami mimo braku osiągnięć.

Odpowiedz

xy

Czwartek, 19 października 2017, 09:32

RC 2000 nie drażnij ludzi razem ze swoim preziem bo może wypłynąć parę afer np. łapówkarstwo twoich kolesi.

Odpowiedz

Komuna Oderwanych Dziadów

Środa, 18 października 2017, 23:35

Dla swoich kolesiów z KODu to na pewno najlepszy...

Odpowiedz

Kandydat nr two

Środa, 18 października 2017, 21:40

Dla Tarnowa to tylko jeden kandydat spełni wymogi jakości miś Padinkton...bo obcy.

Odpowiedz

Środa, 18 października 2017, 21:04

Najlepszym kandydatem na prezydenta Tarnowa będzie Leszek Nowicki

Odpowiedz

fred

Środa, 18 października 2017, 15:42

@ taki świat Masz rację. Ktoś już chyba wziął co trzeba i teraz chłopaki nie mają odwrotu.

Odpowiedz

on

Środa, 18 października 2017, 15:40

RC - 2000 ty (celowo z małej litery) nie próbój truć ludzi spalarnią śmieci tylko weź się do roboty i ściągnij do miasta firmy produkcyjne (choćby jedną) bo inaczej wyjedziesz z urzędu na taczkach.

Odpowiedz

taki świat

Środa, 18 października 2017, 14:18

Ty nie patrz ile miasto na tym straci, Ty patrz ile przy budowie takiej spalarni można ukraść i ile może zarobić przyszły prezes oczywiście pochodzący z partyjnego nadania

Odpowiedz

Edek spalarnia starych kredek

Środa, 18 października 2017, 13:55

Dla wszystkich obrażających innych od ciemnogrodu. Przypomnę wam tylko, że 6 lat temu w BIelsku powstała nowa spalarnia medyczna, która była nowoczesna i też miała nikogo nie truć. Przekonywano, że dym ze spalarni jest mniej szkodliwy niż od papierosów. I wszystko było ok. Dopóki mieszkańcy, którzy czuli, że coś jest nie tak zaprotestowali i zawieziono próbki do innego laboratorium. Ludzie samych dioksyn były przekroczenia 38 krotne. Weźcie się zastanówcie, bo łatwo jest emocjami się kierować, ale czy na pewno chcecie taki syf wdychać za te parę baniek oszczędności, które i tak nie liczą pewnie kosztów operacyjnych takiej spalarni.

Odpowiedz

rex

Środa, 18 października 2017, 13:14

Jak można budować spalarnię w pobliżu największego osiedla w mieście, gdzie wylot komina znajduje się na poziomie domów jednorodzinnych.

Odpowiedz

Środa, 18 października 2017, 13:07

W Krakowie to niewypał. Spalarnia przynosi tylko straty wielomilionowe.

Odpowiedz

Franek

Środa, 18 października 2017, 11:38

Spalarnia powinna być ale regionalna i dobrym do jej lokalizacji był by teren w Niedomicach po Zakładach Celulozowych. Jest tam linia kolejowa którą można by było dowozić odpady z regionu i miejsce na bunkry ze śmieciami.

Odpowiedz