|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ryszard Ścigała: "Nie mam prawa dyskutować z decyzją sądu. Stawiam się do zakładu karnego"

"Nie będę uciekał w choroby czy do szpitala - w poniedziałek stawię się w Zakładzie Karnym w Tarnowie" - zapowiedział w rozmowie z Radiem Kraków skazany za przyjęcie łapówki, były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. W poniedziałek ma on zacząć odbywać kare pozbawienia wolności - sąd skazał go na 3 lata więzienia. Zgodził się na rozmowę z radiem Kraków, podczas której podkreślał, że czuje się niewinny a w jego ocenie jego zatrzymanie i skazanie może mieć podteksty polityczne

Posłuchaj rozmowy z Ryszardem Ściagałą

Fot: Michał Gąciarz

Jak przyznaje, tuż przed pójściem do więzienia najtrudniejsze dla niego są rozmowy z bliskimi, w domu zostawia bowiem poważnie chorych członków rodziny. W trakcie pierwszego półrocznego pobytu w areszcie spisywał swoje przemyślenia i doświadczenia, nie wyklucza, że będzie to kontynuował i kiedyś zdecyduje się na ich publikację.

Zapytany o to, czy widzi się jeszcze w polityce czy w samorzadzie, nie wykluczył takiej ewentualności. "Jeżeli w wyniku rozpatrzenia kasacji zostałbym uniewinniony, to trzeba powiedzieć, że należy się nad tym zastanowić. Proszę jednak pamiętać, że ja nie jestem już osobą młodą, a w Tarnowie powinien być teraz czas dla 40-latków. Więc czy w samorządzie? Myślę, że nie. Pamiętać trzeba także, że obowiązuje mnie 8-letni, sądowy zakaz zajmowania stanowisk w samorządzie terytorialnym. Natomiast znacznie sprawniej poruszam się jednak w biznesie".

W rozmowie z Radiem Kraków Ryszard Ścigała podkreślał, że w procesie sądowym ostatecznie zostały wycofane ciążące na nim zarzuty przekroczenia uprawnień czy niedopełnienia obowiązków a sam fakt przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za przychylność w urzędzie także został usunięty z ostatniego zarzutu.

Dodajmy, że były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała prawomocny wyrok usłyszał w listopadzie ubiegłego roku, za kratkami spędzi ponad 2 lata - bo na poczet kary zaliczony zostanie mu półroczny pobyt w areszcie tuż po zatrzymaniu.

 

 

Agnieszka Wrońska/jgk

21%
79%