|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Co się stanie z niepublicznym przedszkolem w Zbylitowskiej Górze?

Rodzice dzieci z niepublicznego przedszkola w podtarnowskiej Zbylitowskiej Górze boją się o przyszłość placówki. Umowa dzierżawy kończy się za rok. Tymczasem na najbliższej sesji rady gminy Tarnów radni będą decydowali o utworzeniu w tym samym miejscu placówki publicznej.

Posłuchaj materiału Bartłomieja Maziarza

Fot. Bartłomiej Maziarz

Rodzice maluchów z niepublicznego przedszkola w Zbylitowskiej Górze nie wyobrażają sobie, żeby tego miejsca za rok miało nie być: "Dzieci biegną do tego przedszkola i bardzo się z niego cieszą. Tu nie słychać żeby były jakieś problemy. Dlaczego chcemy zmieniać coś, co jest dobre".

Obecny na spotkaniu z rodzicami przewodniczący komisji oświaty rady gminy Tarnów Grzegorz Drwal przekonuje, że radni muszą słuchać wszystkich mieszkańców: "Jest grupa mieszkańców Zbylitowskiej Góry, którzy chcą, żeby powstała tutaj placówka publiczna".

Radny Drwal podkreśla, że nie podjął jeszcze decyzji, czy podczas sesji w czwartek 26 września zagłosuje za powstaniem w Zbylitowskiej Górze przedszkola publicznego. Jeśli tak się stanie, to placówka niepubliczna będzie musiała sobie znaleźć inne lokum.

Przewodniczący komisji oświaty Rady Gminy Grzegorz Drwal dodaje, że sytuację przedszkola "Pod Kasztanami" skomplikowała decyzja dyrektorki. Małgorzata Simajchel wyjaśnia, że kiedy przed rokiem dowiedziała się o planach utworzenia w Zbylitowskiej Górze przedszkola publicznego, znalazła inne miejsce, w pobliskim dworku, do którego mogłaby się przenieść placówka przez nią prowadzona. Wycofała wtedy swoją prośbą o przedłużenie dzierżawy dotychczasowego budynku. Wtedy nabrała tempa sprawa utworzenia w tym miejscu placówki publicznej. Małgorzata Simajchel przyznaje, że to był błąd, bo nowa lokalizacja okazała się niewypałem, ale jak przekonuje, chciała zabezpieczyć dzieciom inne pewne miejsce. Dyrektorka złożyła wniosek do wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła o przedłużenie dzierżawy o kolejne 5 lat, ale nie dostała odpowiedzi. Wójta nie było na spotkaniu z rodzicami, ale prawdopodobnie czeka teraz na decyzję rady gminy w sprawie utworzenia publicznego przedszkola.

Opiekunów maluchów z placówki "Pod Kasztanami" obiecał wesprzeć poseł Wiesław Krajewski, który był na spotkaniu rodziców z dyrekcją. Jedynym radnym, którym się na nim pojawił był przewodniczący komisji oświaty Grzegorz Drwal.

 

Bartłomiej Maziarz/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

14%
86%