|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

75. rocznica wyzwolenia Auschwitz – będą utrudnienia na drogach

Uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, które zgromadzą ok. 200 byłych więźniów i ponad 50 delegacji państwowych, spowodują 27 stycznia utrudnienia na drogach w Oświęcimiu i Brzezince.

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

"W tym dniu kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych, z pominięciem Oświęcimia i Brzezinki. Kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim lub Brzezinkę, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu" – zaapelowała w czwartek małopolska policja.

Policja poinformowała, że w poniedziałek, 27 stycznia, w Brzezince wyłączone z ruchu, w tym dla komunikacji miejskiej, zostaną ulice: Ofiar Faszyzmu od Leśnej do Kombatantów, Męczeństwa Narodów od Ofiar Faszyzmu do Leszczyńskiej, Boczna od Męczeństwa Narodów do wjazdu na posesję przy ul. Bocznej 1, Czernichowska od Męczeństwa Narodów do drogi odbarczającej, a także Kombatantów od Ofiar Faszyzmu do wjazdu na posesję przy Kombatantów 3.

Zakaz ruchu pieszych 27 stycznia obowiązywał będzie w Brzezince na ulicach: Ofiar Faszyzmu od Leśnej do Kombatantów, Męczeństwa Narodów od Ofiar Faszyzmu do wjazdu na posesję przy Ofiar Faszyzmu 10, Bocznej od Męczeństwa Narodów do wjazdu na posesję przy Bocznej 1, a także Czernichowskej od Męczeństwa Narodów do drogi odbarczającej.

Drogi zostaną otwarte ponownie dla ruchu po zakończeniu uroczystości i wyjeździe wszystkich delegacji.

Małopolska policja podała też, że 27 stycznia obowiązywał będzie zakaz parkowania oraz zatrzymywania się po obu stronach ulic w Oświęcimiu i Brzezince: Więźniów Oświęcimia od ul. Obozowej do ul. Legionów, Legionów od ul. Więźniów Oświęcimia do ul. Stanisławy Leszczyńskiej, Stanisławy Leszczyńskiej od ul. Legionów do ul. Szajny, Ofiar Faszyzmu od ul. Ostatni Etap do ul. Męczeństwa Narodów, Kombatantów od ul. Ofiar Faszyzmu do ul. Pławianka, Pławianka od ul. Wojewódzkiej do ul. Do Pomnika, Do Pomnika od ul. Pławianka do wjazdu na teren byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau.

Parkować i zatrzymywać się nie będzie można także po obu stronach: Spacerowej od ul. Śląskiej do ul. Greglów, Greglów od ul. Spacerowej do ul. Sportowej, Sportowej od ul. Greglów do ul. Niwy, Niwy od ul. Sportowej do ul. Ofiar Faszyzmu, Leśnej od Ofiar Faszyzmu do parkingu, Brzozowej od Ofiar Faszyzmu do Sołtysów, Czernichowskiej od Brzozowej do Męczeństwa Narodów, Legionów od Leszczyńskiej do Kolbego, Kolbego od Legionów do Ostatni Etap, Ostatni etap od Spółdzielców do Ofiar Faszyzmu, a także Męczeństwa Narodów od Ofiar Faszyzmu do Leszczyńskiej i przy ul. Bocznej od Męczeństwa Narodów do wjazdu na posesję przy Bocznej 1.

27 stycznia nieczynne dla zwiedzających będzie Muzeum Auschwitz.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

0%
100%