|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Setki jamników na Marszu Radia Kraków. ZDJĘCIA i FILM

Marsz Jamników - zdecydowanie najdluższy marsz w Polsce - przeszedł przez centrum Krakowa już po raz 19. Jury wybrało najbardziej jamniczego jamnika. W tym roku "Długość miała znaczenie"! Zwycięzcą okazał się Nadim, który mierzy aż 82,5 cm.

fot: Paweł Krawczyk


Zbiórka jamników jak zwykle zaplanowana była w południe przed Barbakanem. Jamniki prowadzące swoich właścicieli uformowały pochód, którego ul. Floriańską poprowadziła orkiestra. Rozszczekany pochód przeszedł ul. Floriańską pod Wieżę ratuszową.


Nadim
Po drodze wytypowaliśmy najdłuższym ( na "oko" ) jamnikom karty uczestnictwa w konkursie. W tym roku ocenialiśmy nie jamnicze stroje ale "esencję " jamniczości, czyli długość. Hasłem 19. Marszy Jamników było "Długość ma znaczenie!".

Najdłuższym okazał się dziewięciomiesięczny Nadim z Nowej Huty (82,5 cm), drugie miejsce zajął Elektus (73 cm), a trzecie miejsce zajęły Neo i Szafir mierzące 71 cm długości.
Jak oszacowaliśmy, w marszu wzięło udział kilkaset jamników a także psy innych ras.
Organizatorem marszu jest Radio Kraków przy udziale Miasta Krakowa. Patronat honorowy objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Marsz Jamników był okazją do zasięgnięcia porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, instruktora szkolenia psów, zoofizjoterapeuty, rehabilitanta zwierzęcego.
Długa kolejka ustawiła się do salonu psiej piękności i do punktu bezpłatnego czipowania. W punkcie "Zielonej Strefy" policjanci informowali, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy. Wolontariusze zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Psi Los rozmawiali o problemie porzucania psów i ich adopcją.

Eksperci na Marszu JamnikówZobacz fotorelacje z poprzednich Marszów Marsz Jamników 2013

Organizator Marszu: Radio Kraków
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Współorganizator: Gmina Miejska Kraków
Sponsorzy Marszu Jamników:

Fundator nagród:0%
0%