|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radny chce bezdomnych zaprosić do magistratu na... zupę

Radny prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków Łukasz Wantuch nie wniósł w środę pod obrady rady uchwał dotyczących ograniczenia liczby bezdomnych w Krakowie, ale zaproponował w mediach społecznościowych, że 10 lipca podczas kolejnej sesji zaprosi 50 bezdomnych na "zupę w radzie".

Fot. Pixabay

"Usłyszałem ostatnio, że jestem potworem. Radni byli pełni humanitaryzmu, pięknych słów, ja jestem potworem, oni są cudowni" – powiedział dziennikarzom Łukasz Wantuch. "Zacząłem się zastanawiać, skoro jest tyle humanitaryzmu w tej radzie, to sprawdźmy, zróbmy prosty test" – mówił.

Pod koniec zeszłego tygodnia radny zaproponował, żeby Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę kierunkową do prezydenta miasta. Zgodnie z nią bezdomni otrzymywaliby posiłki w zamian za drobne prace porządkowe. Proponował też przeniesienie z Plant w inne miejsce akcji rozdawania darmowej zupy oraz wydawanie posiłku, pod warunkiem że bezdomny skorzysta z kąpieli.

Zobacz też: Bezdomni zostaną wyrzuceni z centrum Krakowa?

Proponowane przez niego rozwiązania spotkały się ze zdecydowaną krytyką radnych. W środę Wantuch oświadczył, że wycofuje się ze wszystkich uchwał dotyczących ograniczenia liczby bezdomnych w mieście. Ale w mediach społecznościowych zadeklarował, że 10 lipca podczas kolejnej sesji rady miasta, do restauracji dla radnych w urzędzie miasta zaprosi 50 bezdomnych z Plant i zapłaci za ich jedzenie: kupi każdemu jajecznicę, herbatę i chleb. "A następnie radni będą musieli siedzieć na tych samych krzesłach, jeść z tych samych talerzy, pić z tych samych kubków i korzystać z tych samych sztućców. Czyż to nie będzie prawdziwy test na człowieczeństwo?" – napisał.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominiki Jaśkowiec powiedział PAP, że "radny przechodzi w populizmie samego siebie". "To jest jakaś droga do zaistnienia przed wyborami parlamentarnymi. Te pomysły są wzięte z głębokiego kosmosu" – ocenił Jaśkowiec.

Dodał, że na sesję mogą przyjść osoby, które mają w tym interes prawny, bo rozpatrywane są dotyczące ich uchwały – wtedy mogą też zabrać głos w dyskusji.

 

PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

81%
19%