|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków: policjanci pomogli mężczyźnie odbywającemu kwarantannę

Policjanci sprawdzający, czy objęci obowiązkiem kwarantanny przestrzegają jej zasad, pomogli mężczyźnie mieszkającemu na Starym Mieście w Krakowie, który nie miał już jedzenie i picia. Zrobili zakupy w pobliskim sklepie, a prowiant zostawili pod drzwiami.

fot: RK

"To dla mnie wspaniała postawa i bezcenna pomoc w tym czasie kwarantanny" – napisał obdarowany, w podziękowaniu przesłanym mailem do Komendanta Policji w Krakowie.

Mężczyzna został objęty kwarantanną po powrocie z zagranicy. Jak napisał jest osobą samotną, jego najbliższa rodzina mieszka w Gdańsku, a w kamienicy nie ma sąsiadów, gdyż znajdują się tam apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

"W związku z brakiem turystów są puste, zatem w kamienicy jestem sam, nie ma mi kto pomóc" - napisał mężczyzna. W sobotę wieczorem zabrakło mu już jedzenia i picia, a MOPS miał je dostarczyć następnego dnia. Mężczyzna poprosił więc funkcjonariuszy o kupienie czegoś do picia. Policjanci przynieśli też owoce i drobne artykuły spożywcze. "Co było dla mnie niezwykle miłe, obaj Panowie powiedzieli, że nie oczekują zapłaty, a robią to dla mnie z serca, po prostu chcą mi pomóc. (…)Mogłem dzięki Panom się napić, najeść i wytrwać do niedzieli" – napisał obdarowany.

Mężczyzna poprosił komendanta o wyróżnienie i nagrodzenie policjantów: Karola Solarczyka i Rafała Kalicińskiego za ich "znaczącą pomoc, życzliwość, uprzejmość i serce dla mnie". "Będę to sobie zawsze cenił" - podkreślił.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, funkcjonariusze, których pomoc była całkowicie bezinteresowna, byli mile zaskoczeni słowami mężczyzny.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

100%
0%