|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolska Tarcza: Ponad 320 mln zł z funduszy unijnych na walkę z koronawirusem

Ponad 320 mln zł przekaże województwo małopolskie z funduszy unijnych na walkę z koronawirusem i na łagodzenie skutków epidemii dla małopolskiej gospodarki – poinformował w czwartek podczas wideokonferencji marszałek Witold Kozłowski.

źródło: Urząd Marszałkowski

"Przed nami dużo pracy, ale mamy nadzieję, że skutecznie ją wykonamy" – powiedział marszałek Małopolski Witold Kozłowski, podkreślając, że województwo przygotowuje system działań obejmujący trzy pakiety: medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej.

Ponad 320 mln zł na realizację zadań zostanie przeznaczonych z funduszy unijnych – z regionalnego programu operacyjnego. Wsparciem zostanie objęty cały region.

Z ponad 320 mln zł 94 mln zarząd województwa przeznaczy na realizację pakietu medycznego – chodzi o zakup sprzętu medycznego, środków higienicznych i do dezynfekcji pomieszczeń. Po uzupełnieniu środków unijnych wkładem krajowym fundusze na pakiet medyczny wyniosą 115 mln zł. Zarząd województwa powołał specjalny komitet sterujący z udziałem wojewody i małopolskiego inspektora sanitarnego, który będzie koordynował wydatkowanie środków.

Pakiet przedsiębiorczości będzie realizowany za 192 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc przedsiębiorstwom, w tym na utrzymanie miejsc pracy. Zgodnie z zapowiedziami przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotację jako rekompensatę z tytułu utraconych przychodów. Nie będzie wymogu przeprowadzenia nowej inwestycji czy wysokiego poziomu innowacyjności. Mechanizm dofinansowania zostanie szczegółowo opisany po opracowaniu podstaw prawnych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Na pakiet płynności finansowej trafi 35 mln zł. Fundusze mają poprawić płynność finansową przedsiębiorstw – posłuży temu m.in. uruchomienie niskooprocentowanych pożyczek, np. obrotowych (bez wymaganej dotychczas części inwestycyjnej). Nowa oferta pożyczkowa będzie udostępniona we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz poinformował, że już teraz szacowane są skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Zapowiedział, że bieżące informacje o działaniach województwa i kluczowych w regionie instytucji będą przekazywane podczas wideokonferencji.

Najbliższa, podsumowującą dotychczasowe działania województwa, planowana jest na wtorek.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

50%
50%