|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków za październik dla Krakowskiego Salonu Sztuki

Na liście nominowanych były także m.in krakowskie Muzeum Narodowe i Teatr im. Słowackiego

Głosują: Justyna Nowicka, Joanna Targoń, Krzysztof Glondys, Magdalena Szumiec

fot. mat. prasowe

Wybraliśmy Markę Radia Kraków za październik. Jurorzy jednomyślnie wskazali na Krakowski Salon Sztuki - wspólną inicjatywę Fundacji FAIT i KBF. - Projekt społeczny, ale także nawiązanie do historycznej, XIX-wiecznej tradycji - podkreślali. - Nowa energia na mapie krakowskiej sztuki - mówili. Kraków powracił do międzypokoleniowej idei Salonu Sztuki. Profesjonaliści i amatorzy, artyści naiwni i profesorowie ASP, mogli nadsyłać swoje prace na Krakowski Salon Sztuki. Na wystawie w Pałacu Sztuki można było zobaczyć prace 116 krakowskich artystów i artystek, wybrane z blisko 450 zgłoszeń. Zainteresowanie wystawą było ogromne – w ciągu 10 dni ekspozycję odwiedziło ponad 5500 zwiedzających. Wielki sukces inicjatorów: Magdaleny Kownackiej i Gawła Kownackiego. Gratulujemy!

 

Pozostałe nominacje:

Wielka tradycja teatralna i muzyczny żywioł tekstów autora "Wesela". Na scenie Teatru im. Słowackiego premiera spektaklu "Wyspiański. Koncert". Reżyserka Ewa Kaim i autor scenariusza prof. Włodzimierz Szturc najpierw spotkali się przy pracy na głośnym spektaklem "Do DNA". Tym razem sięgają po teksty Stanisława Wyspiańskiego, które łączy temat wolności. - Nawiązujemy do spektakli Swinarskiego i Grotowskiego - podkreśla Szturc..

Jan Peszek jako szalony badacz kosmosu, Mateusz Pakuła jako autor tekstu i debiutujący reżyser. Na scenie Łaźni Nowej premiera spektaklu "Pluton Pi-Brane". Nowy tekst Mateusza Pakuły łączy refleksję filozoficzną, najnowsze badania naukowe i surrealistyczny humor.

W krakowskiej Galerii Bunkier Sztuki międzynarodowa ekspozycja zat. „Orient” poświęcona rozważaniom nad tożsamością Europy Środkowo-Wschodniej. Bierze w niej udział 47 artystów różnych pokoleń, pochodzących z kilkunastu krajów świata. Współcześni twórcy reprezentują odmienne praktyki i strategie artystyczne; od mediów klasycznych, po film czy instalacje. Badają stereotypy i potoczne sposoby myślenia o Europie Środkowo-Wschodniej, poddają refleksji realia historyczne, socjopolityczne i kulturalne regionu.

Prace Jacka Malczewskiego, Wojciecha i Juliusza Kossaków, czy Artura Grottgera oglądać można na wielkiej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie pt. "Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego". W Głównym Gmachu muzeum zobaczymy ponad 750 obiektów: od obrazów i grafik przez mundury, broń i wojskowe odznaczenia, aż po archiwalne fotografie. - Całość spaja myśl historyczna Marszałka Piłsudskiego - przekonują kuratorzy.


Nasze nominacje:

- "Wyspiański. Koncert" – Teatr i. Słowackiego, reż. Ewa Kaim
- "Pluton Pi-Brane" – Łaźnia Nowa, reż Mateusz Pakuła
 - „Orient”, Bunkier Sztuki, kurator Michal Novotny, współkuratorka Anna Bargiel
- Krakowski Salon Sztuki, kuratorzy Magdalena Kownacka, Gaweł Kownacki
- "Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego", kuratorzy Wacława Milewska, Piotr Wilkosz

jn

 

100%
0%