Radio Kraków

Wyciek groźnej substancji na terenie b. rafinerii w Gorlicach

Gorlice otrzymały 40 milionów na wywóz niebezpiecznych odpadów. Brakuje 10 milionów

  • date_range 2020-07-29
Jest 80 procent potrzebnych pieniędzy na wywóz niebezpiecznych odpadów z terenu dawnej rafinerii nafty Glimar w Gorlicach. Taką informację przekazał wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Ekologiczna bomba w Gorlicach wciąż tyka!

  • date_range 2018-09-28
Jak informuje reporterka Radia Kraków jeszcze 16 tysięcy ton szkodliwych substancji czeka na wywóz z terenu dawnej rafinerii w Gorlicach. Od początku roku udało się zutylizować zaledwie 330 ton chemikaliów. Na neutralizację pozostałych nie ma pieniędzy. Tymczasem mieszkańcy obawiają się, że zgromadzone odpady mogą zatruć środowisko.

Bomba ekologiczna w Gorlicach zostanie częściowo rozbrojona

  • date_range 2018-02-13
Z byłej rafinerii nafty Glimar usunięty zostanie niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego oraz środowiska kwas siarkowy, który przechowywany jest w nieprzystosowanych do tego zbiornikach. Kwas miała usunąć firma, która zarządza ternem byłej rafinerii i nielegalnie sprowadziła go do Gorlic. Niestety nakładane od października ubiegłego roku na firmę nakazy przez władze miasta nie przynosiły skutku. Teraz samorząd otrzymał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na ten cel.

Minął wyznaczony termin na wywiezienie kwasu z terenu nieczynnej rafinerii Glimar w Gorlicach

  • date_range 2017-11-08
We wtorek minął termin wyznaczony przez gorlicki magistrat na wywiezienie kwasu siarkowego przez firmę Multibest, która nielegalnie składuje niebezpieczne chemikalia na terenie nieczynnej rafinerii Glimar. W ostatnich miesiącach dochodziło do wycieków niebezpiecznego kwasu.

Do 7 listopada z terenu byłej rafinerii w Gorlicach zniknąć ma część niebezpiecznych odpadów

  • date_range 2017-11-03
Burmistrz Gorlic Rafał Kukla wydał decyzję o wywozie kwasu siarkowego z terenu byłej rafinerii Glimar. Firma z Gliwic ma na to czas do 7 listopada. Decyzja dotyczy jednak tylko części składowanych w mieście niebezpiecznych odpadów. Wobec pozostałych toczy się postępowanie.

Jest szansa, że odpady składowane w Gorlicach zostaną wywiezione

  • date_range 2017-10-11
Jest szansa na szybkie pozbycie się części odpadów składowanych w Gorlicach. Pracownicy urzędu miejskiego przeglądają dokumenty udostępnione przez prokuraturę, a zabezpieczone u firm związanych z nielegalnym składowaniem chemikaliów na terenie nieczynnej gorlickiej rafinerii.

Kolejny wyciek ze zbiornika na terenie byłej rafinerii Glimar w Gorlicach

  • date_range 2017-10-06
Jak informuje reporter Radia Kraków, nieznana substancja wydostała się ze zbiornika o pojemności ponad 300 metrów sześciennych. Strażacy neutralizowali kolejny wyciek ze zbiornika na terenie b. rafinerii w Gorlicach. Substancja wylała się do specjalnej betonowej tacy chroniącej zbiornik; nie było zagrożenia dla środowiska.

Zarzuty za nielegalne przechowywanie chemikaliów w Rafinerii Gorlice

  • date_range 2017-10-05
Zarzuty składowania bez stosownych zezwoleń i z narażeniem bezpieczeństwa ludzi i środowiska odpadów chemicznych na terenie byłej Rafinerii Gorlice postawiła prokuratura w czwartek Józefowi G., właścicielowi firmy z Gliwic. Grozi mu za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prezes spółki MultiBest zatrzymany ws. składowiska odpadów w Gorlicach

  • date_range 2017-10-04
Są już pierwsze zatrzymania ws. składowiska niebezpiecznych odpadów w Gorlicach.

Na terenie nieczynnej rafinerii Glimar doszło do zanieczyszczenia środowiska

  • date_range 2017-09-27
Badania próbek pobranych na terenie nieczynnej rafinerii Glimar w Gorlicach potwierdzają, że doszło tam do zanieczyszczenia środowiska. Ministerstwo środowiska - w odpowiedzi na interpelację poseł Barbary Bartuś - wymienia znaczny wzrost zawartości rtęci, cyjanków wolnych, kadmu, ksylenu, chlorków, fenoli i krezoli.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię