Radio Kraków

wsparcie

Mądra przyszłość młodych ludzi zaczyna się od głowy

Ma jeden cel: wprowadzenie psychoedukacji do każdej szkoły w Polsce! Fundacja Wise Future University realizuje swój autorski program psychoedukacji składający się z cyklu warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży, szkoleń dla nauczycieli i rodziców dzięki wsparciu biznesu. Program otrzymał rekomendację Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz został zaaprobowany przez Członków Rady Programowej. Katarzyna Pelc rozmawia z Alicją Ortynecką, prezes Fundacji Wise Future University

Dziadkowie wnucząt z niepełnosprawnościami

O wzajemnym wsparciu, gdy choruje nieuleczalnie najmłodszy członek rodziny, łzach niepokoju i radości, zastępowaniu przy łóżku szpitalnym, słoikach z ciepłą zupą, rozmowach, świętowaniu urodzin i relacji także w zdrowymi wnukami, przyjaźni w rodzinie, a nade wszystko o wdzięczności.

Człowiek w centrum działań Fundacji Człowiek

Współpraca Fundacji Człowiek z Mental Health Europe

Dysforia płciowa - czy można ją zdiagnozować i leczyć?

Tożsamość płciowa jest ważnym elementem naszego postrzegania samych siebie oraz zaangażowania w to, jaka jest nasza rola w społeczeństwie. Jeśli wymiar ten zostaje zaburzony, a dziecko nie odnajduje się w swojej roli społecznej i pozostaje w niezgodzie z własną cielesnością, mamy do czynienia z zespołem dezaprobaty płci. O dysforii płciowej, czym jest czy można ją diagnozować i leczyć rozmawiałam z dr Dagmarą Musiał z Wydziału Psychologii UMCS w Lublinie podczas konferencji profilaktycznej "Zaburzenia depresyjne dzieci i młodzieży: przyczyny, diagnoza, nowe perspektywy leczenia i wsparcia" z cyklu "Rodzina w czasie przemian". Konferencję w Tarnowie zorganizowała Fundacja Auxilium.

Wspólnota krewnych i przyjaciół alkoholików

Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Otoczenie pijącego zostaje przez tę chorobę jakby „napromieniowane”, zachowanie najbliższych zmienia się, choć oni sami często tego nie widzą. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo choroby – żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię