|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowskie wiadukty znów zalane po burzy. Cierpliwość tracą i mieszkańcy, i drogowcy

Po zalaniu przejazdów pod tarnowskimi wiaduktami kolejowymi rozpętała się burza. I to nie atmosferyczna. Kierowcy, którzy po środowej ulewie mieli problem z przejazdem pod wiaduktami przypominają, że po uciążliwej dla nich przebudowie wiaduktów ten problem miał się już nie powtarzać. Ale cierpliwość skończyła się także tarnowskim drogowcom, którzy apelują do Polskich Linii Kolejowych o zdecydowane działania.

Posłuchaj rozmowy z Dorotą Szalachą z Polskich Linii Kolejowych

Fot. Piotr Górnikiewicz

Jak przekonuje Dorota Szalacha z Polskich Linii Kolejowych, chwilowy problem przy przejeździe pod wiaduktami na ulicy Krakowskiej, Warsztatowej czy Czerwonych Klonów był spowodowany brakiem prądu. "I ten problem pojawił się nie tylko przy samych wiaduktach, ale w całym mieście. Zaraz po powrocie zasilania, wróciło normalne działanie pompy i woda została odpompowana" - podkreśla Szalacha. 

 

Wody nie brakowało pod wiaduktem na ulicy Gumniskiej, który został zalany też dwa tygodnie temu. Wtedy to była wina braku prądu. W środę prąd tam był i - zdaniem tarnowskich drogowców - pompa po prostu sobie nie poradziła. "Jeżeli potwierdzi się podejrzenie, że zalanie może być wynikiem małej wydajności pompy, zostanie ona wymieniona. Ale musimy to jeszcze potwierdzić" - zapewnia w rozmowie z Radiem Kraków Dorota Szalacha.

Tymczasem tarnowscy drogowcy domagają się od kolejarzy zamontowania dodatkowych agregatów przy przepompowniach wiaduktów na wypadek braku prądu. Rzecznik PKP PLK nie chciała na razie tego komentować. Dorota Szalacha zadeklarowała natomiast, że wszystkie instalacje odwadniające zostaną sprawdzone. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

9%
91%