- A
- A
- A
Utrudnienia w Płaszowie: Zamknięty tunel, uruchomiony autobus
We wtorek po południu drogowcy zamknęli przejście podziemne łączące okolice ulic Saskiej, Gromadzkiej i Kuklińskiego z Wielicką. To pierwszy etap budowy nowej linii tramwajowej Lipska-Wielicka. Mieszkańcy krakowskiego Płaszowa nie są zachwyceni, ponieważ w związku z remontem czeka ich podróż komunikacją miejską. W dodatku z przesiadkami. Krakowscy urzędnicy uruchomili jednak autobus, który będzie kursował w rejonie tuneluZamknięty tunel w Płaszowie
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 8
Mieszkańcy od lat korzystali z tego przejścia, bo dzięki temu mieli łatwe dojście do Wielickiej. Teraz czekają ich uciążliwe podróże komunikacją miejską. I to z dwiema przesiadkami. Od dziś zamiast kilkuset metrów będą musieli pokonać bowiem ponad 4 kilometry.
Aby dotrzeć komunikacją miejską z okolic Kuklińskiego, Saskiej i Gromadzkiej na Wielicką, trzeba najpierw dojechać do przystanku "Kuklińskiego" (np. tramwajem nr 11 lub 20). Tam trzeba przesiąść się w autobus i dojechać do przystanku "Powstańców Wielkopolskich" (linie 127, 128, 158, 174, 178). Stamtąd tramwajem można dojechać do Wielickiej (linie 3, 6, 9, 13, 23, 24, 50). Podróż powinna zająć około 20 minut.
Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczy, że przejście musi być zamknięte, bo w tym miejscu powstaje estakada, po której będzie kursował tramwaj.
Kraków: Rusza budowa nowej nitki Szybkiego Tramwaju
ZIKiT próbował negocjować z PKP możliwość stworzenia tymczasowego przejścia przez tory kolejowe. Kolejarze nie zgodzili się, ponieważ uznali, że to zbyt niebezpieczne. Urzędnicy obiecali uruchomienie specjalnego autobusu, który rano i popołudniu będzie woził zainteresowanych po objazdowej trasie, bez konieczności przesiadania się. Obiecywali i dotrzymali słowa. Bus od środy będzie kursował w rejonie tunelu w Krakowie-Płaszowie. Linia ma numer 750. Będzie kursowała trzy razy rano i trzy razy po południu. Pierwszy kurs planowany jest na środę na 6:20, ale godziny mogą ulec zmianie.
Sytuacja zmieni się dopiero po wybudowaniu estakady, czyli za półtora roku. Przypomnijmy, dzięki tej inwestycji szybki tramwaj na osiedle Kurdwanów pojedzie sprawniej. Nie będzie musiał się przedzierać przez zatłoczone ulice: Grzegórzecką i Starowiślną.
(Maciej Skowronek/ko/dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:51
Szpitale powiatowe pod presją. Puste łóżka, rosnące długi i trudne decyzje
-
16:33
Maja Chwalińska w ćwierćfinale French Open! Pewna wygrana z Francuzką
-
16:23
Przedsiębiorcy z ul. Józefa nie opuszczają lokali. Sprawa może trafić do sądu
-
15:57
W Rosji zakazano mówić o zakazach. Dziennikarka ujawnia kulisy systemu Putina
-
15:13
Donald Tusk rozwiązał struktury KO w Małopolsce. Miszalski odwołany
-
15:12
Kolejny odcinek zachodniej obwodnicy Nowego Sącza do remontu. Będą utrudnienia
-
15:11
Jak nauczyć dzieci rozumienia uczuć poprzez opowieści?
-
14:29
Jaka będzie nowa fontanna na Rynku Głównym? Do konkursu zgłoszono 28 prac
-
14:24
Czy dziecko widzi szczęście w oczach rodziców?
-
14:13
Lekarze walczą o życie dziecka, które wpadło do stawu. Prokuratura bada okoliczości wypadku
-
14:07
Mała Boska Komedia 2026. Teatr, który rozwija wyobraźnię i łączy pokolenia
-
13:58
"Przecież i tak wypadną". Mleczaki mają ogromne znaczenie
-
13:44
Koniec głośnego procesu. Członkowie Psycho Fans usłyszeli wyroki
-
13:36
Prof. Motyka: Zełenski popełnił błąd. „Nie rozumiem, jak to ma pomóc Ukrainie wygrać wojnę”
-
13:14
Żupa, żupan, żupani
-
13:05
Miały być zapleczem turystycznym dla basenu i obserwatorium. Przyniosły... kosmiczne straty
-
12:29
Paul McCartney „The Boys of Dungeon Lane”
-
11:30
Wakacyjny bilet za 20 zł dla uczniów. Oferta obejmie trzy gminy
-
11:09
Ukryte piękno świata owadów na corocznym wydarzeniu Uniwersytetu Rolniczego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze