Radio Kraków

Uber

Krakowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z uszkodzeniem samochodów Ubera

  • date_range 2017-05-25
W połowie sprawcy maja oblali dwa auta żrącą substancją i przecięli w nich opony.

Uber domaga się reakcji magistratu w sprawie ataku na kierowców firmy

  • date_range 2017-05-22
Uber domaga się reakcji krakowskiego magistratu w sprawie ataku na kierowców tej firmy. Kilka dni temu zostali oni zaatakowani przez innych taksówkarzy. Dwa samochody zostały zniszczone. Jak podaje przedstawicielka Ubera, szkody sięgają 30 tysięcy złotych. Dochodzenie w sprawie prowadzi też policja.

Krakowski taksówkarz przeprasza firmę Uber

  • date_range 2017-04-25
Jest to o tyle niecodzienne zachowanie, że częściej słyszymy o walce krakowskich urzędników i taksówkarzy z korporacją oferującą usługi parataksówkarskie. Tym razem kierowca Ubera otrzymał przeprosiny.

Kraków: kierowca Ubera zapłaci 1000 złotych grzywny

  • date_range 2017-04-11
To już ósmy wyrok przeciwko pracownikom Ubera, który zapadł przed krakowskim sądem. Kierowca będzie musiał zapłacić 1000 złotych grzywny. Sąd zdecydował, że kierowca zrzeszony w korporacji parataksówkarskiej złamał prawo. Zdaniem sądu nie miał on odpowiedniej licencji, która uprawnia do pracy w zawodzie taksówkarza. Od wyroku może się odwołać. Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny.

Grupa AntyPrzewozowa, czyli taksówkarze kontra kierowcy Ubera

  • date_range 2017-03-22
Krakowscy taksówkarze mają kolejny pomysł na walkę z Uberem - firmą parataksówkarską, której działalność budzi wątpliwości prawne. Podstawowe zarzuty dotyczą braku paragonów i tradycyjnych licencji taksówkarskich wydawanych przez miasto. Z Uberem walczyli już urzędnicy i policja, a sąd wydał wyroki skazujące. Amerykańska firma ma się jednak dobrze. Rzeczniczka przedsiębiorstwa chwali się nawet, że w całej Polsce kilkaset tysięcy osób korzysta z usług Ubera. Taksówkarze prowadzący tradycyjną działalność postanowili zatem wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Krakowski sąd umorzył sprawę kierowcy Ubera, oskarżonego o przewóz pasażerów bez licencji

  • date_range 2017-03-16
Sędzia uznał, że miasto nie ma prawa do kontrolowania pracowników tej firmy. Innego zdania są urzędnicy.

Kraków: kierowca Ubera został skazany za przewóz osób bez licencji. To pierwszy taki wyrok w Polsce

  • date_range 2016-12-30
Mieszkaniec Krakowa musi zapłacić 2000 złotych grzywny i pokryć koszty sądowe. Uber to firma, w której każdy kierowca, który spełnia odpowiednie warunki, może przewozić odpłatnie klientów. Zamiast taksometru otrzymuje aplikację na komórkę, która dzięki GPS-owi ustala długość trasy i pobiera opłatę z karty kredytowej klienta. Zdaniem urzędników jest to nielegalne.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię