Radio Kraków

Trasa S1: Bielsko Biała - Mysłowice

Oficjalnie rozpoczęto budowę trasy S1 z Oświęcimia do Bielska-Białej

Budowę ekspresowej trasy S1 między węzłem z przyszłą obwodnicą Oświęcimia a Bielskiem-Białą zainaugurowano w poniedziałek przy przyszłym bielskim węźle Suchy Potok. Chodzi o dwa odcinki nowej S1 o łącznej długości ponad 27 km, które według wykonawców powinny być gotowe na początku 2025 r.

Budowa ekspresowej "S1" między Oświęcimiem i Bieruniem coraz bliżej

Jest umowa na budowę drogi ekspresowej S1 między Oświęcimiem i Bieruniem, wraz z obwodnicą Bierunia.

Jest decyzja środowiskowa dla budowy drogi szybkiego ruchu S1 między Bielskiem-Białą a Mysłowicami

  • date_range 2016-07-11
To ważna wiadomość dla mieszkańców Małopolski zachodniej, bo droga będzie przebiegać przez okolice Oświęcimia. Przypomnijmy, plany budowy nowej drogi od lat były przyczyną protestów między innymi ekologów, górników z Brzeszcz i polskiego komitetu do spraw UNESCO. Na razie nie wiadomo, czy decyzja się uprawomocni. Wpłynęło już co najmniej jedno odwołanie na decyzję urzędników z Katowic.

Rosną szansę na budowę obwodnicy Oświęcimia i trzeciego mostu na Sole

  • date_range 2015-05-06
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wariant trasy S1, który ma być realizowany. Droga szybkiego ruchu ma połączyć Mysłowice z Bielskiem-Białą, a jej fragment przetnie powiat oświęcimski. O obwodnicę od lat upominają się mieszkańcy zarówno Oświęcimia, jak i śląskiego Bierunia. Organizowali oni pikiety i blokady dróg.

Będzie w końcu przełom w sprawie drogi S1?

  • date_range 2014-09-24
Zaczęła się jesień cudów i obietnic. Nic dziwnego, bo w listopadzie są wybory. Po dwóch latach mieszkańcy Małopolski znów usłyszeli, że możliwa jest szybka budowa drogi ekspresowej S1. To trasa z Bielska-Białej do Mysłowic przez okolice Oświęcimia. Droga to nie tylko szybkie połączenie z zachodu regionu na Śląsk, do Czech i na Słowację, ale także 9-kilometrowa obwodnica Oświęcimia i trzeci most na Sole w tym właśnie mieście.

Oświęcim: Hanys z gorolem razem o S1. ZDJĘCIA

  • date_range 2013-06-05
Mieszkańcy Oświęcimia i Bierunia zorganizowali protest. W dwóch ulicznych marszach przeszli na most na Wiśle łączący Małopolskę i Śląsk. Na transparentach wypisali hasła: "Hanysy i gorole razem o S-1" lub "S-1 oknem na świat". W ten sposób upominali się o budowę trasy szybkiego ruchu Mysłowice - Bielsko-Biała oraz powiązanych z nią obwodnic Oświęcimia i Bierunia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię