Radio Kraków

szczepionka na covid

Coraz większa liczba zachorowań na COVID19 w Zakopanem. Brakuje szczepionek

Szpitale ograniczają odwiedziny chorych, a do lekarzy rodzinnych coraz częściej zgłaszają się pacjenci zakażeni koronawirusem. Specjaliści podkreślają, że najlepszą bronią w walce z COVID-19 są szczepienia profilaktyczne, tymczasem na najnowszą odmianę koronawirusa ciągle nie ma takiej możliwości. Dr Jerzy Toczek kierownik poradni specjalistycznych przy zakopiańskim szpitalu przyznaje, że mimo starań pod Tatry ciągle nie dotarły szczepionki na tzw. odmianę Kraken COVID19:

MZ: w nocy z 5 na 6 grudnia br. wystawione zostanie skierowanie na szczepienie przeciwko COVID z wariantem XBB (Kraken)

Od 6 grudnia osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. W nocy z 5 na 6 grudnia br. skierowanie na szczepienie zostanie wystawiane automatycznie przez system - informuje MZ.

Szczepionka przeciw Covid pomogła w leczeniu raka

Pacjenci, którzy otrzymali chińską szczepionkę SinoVac, lepiej reagowali na immunoterapię nowotworów nosogardzieli. Dotąd obawiano się, że szczepienia te mogłyby zaburzać leczenie.

Od 3.10 szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Od 3 października dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jest decyzja ws. drugiej dawki przypominającej szczepionki na COVID-19

Od piątku dopuszczamy czwartą dawkę szczepienia przeciwko Covid-19 dla osób od 60. do 79. roku życia oraz dodatkowe szczepienie dla osób z upośledzoną odpornością, które ukończyły 12 lat - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Prof. Pyrć: To kłamstwo, że szczepionki przeciw Covid-19 nie są zalecane u kobiet w ciąży

Pojawiają się komentarze, że szczepionki przeciw Covid-19 nie są zalecane u kobiet w ciąży. "To kłamstwo" – stwierdza wirusolog prof. Krzysztof Pyrć.

Badania: Szczepienia przeciwko Covid-19 zmniejszają śmiertelność całkowitą

Pojawia się często pytanie, jak wiele mogą zmienić szczepienia i stosowanie zasad DDM – stwierdza wirusolog Krzysztof Pyrć. Przytoczone przez specjalistę dane wskazują, że szczepienia przeciwko Covid-19 zmniejszają śmiertelność całkowitą, czyli nie tylko z powodu tej choroby.

10 krajów apeluje do KE ws. szczepionek na Covid. "To marnotrawstwo publicznych pieniędzy"

Dziesięć krajów, w tym Polska, pisze do Komisji Europejskiej w sprawie nadwyżki szczepionek przeciw Covid-19 i apeluje o renegocjacje umów z producentami. Pod listem w tej sprawie podpisali się, oprócz Polski, ministrowie zdrowia Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii oraz Węgier.

Znika większość obostrzeń, wchodzi obowiązek szczepień medyków. "Rozporządzenie jest martwe"

Rząd znosi większość obostrzeń związanych z pandemią. W sklepach, restauracjach i miejscach kultury od przyszłego tygodnia zniesione zostają limity osób. No normalnego trybu pracy wracają też urzędy. Pozostają obostrzenia – które zdaniem rządu – są konieczne. Czyli nakaz noszenia maseczek oraz izolacja w przypadku zakażenia koronawirusem i kwarantanna domowników. Nowe przepisy wejdą w życie 1 marca. Dokładnie tego samego dnia wchodzi też jednak obowiązek szczepień dla służb medycznych.

Po podaniu w Polsce 53 mln szczepionek przeciw COVID-19 zgłoszono blisko 18,2 tys. niepożądanych odczynów

Po podaniu w Polsce 53 mln szczepionek przeciw COVID-19 zgłoszono blisko 18,2 tys. niepożądanych odczynów, w większości łagodnych – podano na stronach rządowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię