Radio Kraków

Światowe Dni Młodzieży 2016

Obraz Jezusa Miłosiernego z 15 tys. zdjęć selfie

  • date_range 2016-07-22
Obraz Jezusa Miłosiernego złożony ze zdjęć selfie odsłonięto przy klasztorze sióstr Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Praca powstała w ramach internetowej akcji "Wymaluj obraz". Za pośrednictwem sieci swoje fotografie wysłało 15 tys. osób. Przy pomocy programu komputerowego organizatorzy skomponowali z nich obraz "Jezu, ufam Tobie". W projekcie wzięła udział m.in. para prezydencka i znani artyści.

Światowe Dni Młodzieży: ruszyła budowa ołtarza na Campusie Misericordiae w Brzegach

  • date_range 2016-07-04
W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką ruszyła w poniedziałek budowa ołtarza. W sobotę 30 lipca w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się tu czuwanie młodych z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca na zakończenie ŚDM papież odprawi Mszę Posłania. "W ostatnich dniach uprawomocniło się pozwolenie na budowę i w poniedziałek ruszyły prace przy ołtarzu" - powiedział PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, odpowiedzialny za przygotowania miejsca centralnej liturgii Światowych Dni Młodzieży w Brzegach.

Podczas ŚDM w menu dla pielgrzymów będą polskie owoce, warzywa, pierogi i kiełbasy

  • date_range 2016-07-04
Kabanos, pomidor, dżem, pieczywo, owoc, obowiązkowo woda lub sok - znajdą się w pakietach śniadaniowych przygotowanych dla pielgrzymów na ŚDM. Na obiad dostaną pierogi lub polską kiełbasę z grilla, do tego sałatki z polskich warzyw. Będą także zestawy z jedzeniem szybkim, łatwym do podgrzania, tj. pizza, kebab, sałatki z kurczakiem lub ryżem.

Niecałe 563 tysiące pielgrzymów zarejestrowało się na ŚDM 2016. System został już zamknięty

  • date_range 2016-07-01
562 tys. 640 osób zgłosiło swój udział w Światowych Dniach Młodzieży dokonując pierwszej fazy rejestracji, z czego 358 tys. 422 osoby wybrały już konkretne pakiety pielgrzyma – poinformował w piątek podczas spotkania z mediami Bartosz Suchecki z sekcji rejestracji Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Pielgrzymi pochodzą ze 187 krajów. Największe zarejestrowane grupy to młode osoby z Polski (171 tys. 979), Włoch (77 tys. 224 tys.), Francji (34 tys. 353), Hiszpanii (30 tys. 861), Stanów Zjednoczonych (27 tys. 17) i Niemiec (15 tys. 484).

Przed Światowymi Dniami Młodzieży rusza kampania Małopolski „Młodość to stan ducha”

  • date_range 2016-07-01
W piątek rusza kampania promocyjna Województwa Małopolskiego „Młodość to stan ducha”, przygotowana z myślą o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Twarzą kampanii jest prawie 90-letni benedyktyn – ojciec Leon Knabit. Kampania jest skierowana do pielgrzymów i turystów, którzy odwiedzą Małopolskę podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także do mieszkańców regionu.

Mobilną klinikę dla uchodźców w Libanie – symboliczny dar młodych dla papieża z okazji ŚDM

  • date_range 2016-06-30
Mobilną klinikę dla uchodźców w Libanie – symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży – zaprezentowano w czwartek w Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie 30 i 31 lipca papież spotka się z młodzieżą.

Jeszcze tylko do północy pielgrzymi mogą się zarejestrować na Światowe Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-30
Po północy będzie znana liczba zarejestrowanych pielgrzymów na ŚDM. Do tej pory swój udział w wydarzeniach centralnych potwierdziło około 546 tysięcy osób ze 187 krajów. Pielgrzymi do Polski przyjadą z całego świata, w tym z tak odległych zakątków jak Malezja, Gujana i Samoa.

W sobotę w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-29
Krakowianie zainteresowani Światowymi Dniami Młodzieży i tym, jak będzie wtedy funkcjonować miasto, będą mogli zadać pytania Komitetowi Organizacyjnemu i odpowiednim służbom w sobotę w Filharmonii Krakowskiej, gdzie odbędzie się Dzień Otwarty ŚDM – podało w środę biuro prasowe ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży: w Brzegach zbudowano już nasypy do mostów tymczasowych

  • date_range 2016-06-28
W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie 30 i 31 lipca odbędą się uroczystości kończące Światowe Dni Młodzieży, w których udział weźmie papież Franciszek, zbudowano nasypy do mostów tymczasowych – poinformował wielicki magistrat. Cztery mosty tymczasowe na potokach Zabawka, Serafa i Drwina Długa (2 mosty) zbudowali żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego i 8 czerwca przekazali je w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka do użytkowania.

Papież Franciszek zapowiedział, że nie wygłosi przemówienia w byłym obozie Auschwitz

  • date_range 2016-06-27
Papież Franciszek zapowiedział, że w czasie swej lipcowej wizyty na terenie nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz nie wygłosi przemówienia. Jak dodał, pragnie uczcić ofiary w milczeniu. Papież mówił o tym w niedzielę podczas konferencji prasowej w samolocie, w drodze powrotnej z Armenii do Rzymu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię