Radio Kraków

Strefa Czystego Transportu w Krakowie

Radni przyjęli rezolucję do premiera ws. rekompensat za wprowadzenie SCT

Na sesji Rady Miasta w Krakowie gorąca dyskusja dotycząca Strefy Czystego Transportu, czyli zakazu wjazdu starych samochodów do miasta. Poprzednia uchwała, która miała wejść w życie w połowie tego roku, została unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Powodem był brak jasnego określenia granic strefy. Teraz urzędnicy miejscy, radni i przeciwnicy strefy muszą dojść do porozumienia.

55 organizacji pozarządowych apeluje, by nie rezygnować z wprowadzenia Strefy Czystego Transportu

W ubiegły czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu w lipcu tego roku. Miejscy urzędnicy już zapowiedzieli, że przygotują nową uchwałę. Tymczasem inicjatywa "Kraków dla Kierowców" chce, aby strefa nigdy nie została wprowadzona.

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę o Strefie Czystego Transportu w Krakowie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie unieważnił uchwałę o Strefie Czystego Transportu. Tłumaczy, że uchwała nie określała dokładnie jakie mają być granice strefy. Sąd wskazał też na niejasność w sposobie przyszłej organizacji ruchu w mieście.

Badanie: ponad połowa mieszkańców Krakowa nie wie, kiedy zacznie obowiązywać strefa czystego transportu

Ponad połowa mieszkańców nie wie, kiedy zacznie obowiązywać strefa czystego transportu (SCT), a 70 proc. uważa, że miasto nie informuje wystarczającą o jej zasadach – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Krakowskiego Alarmu Smogowego (KAS).

Rada miasta 17 stycznia zajmie się obywatelskim projektem uchwały ws. SCT

17 stycznia Rada Miasta Krakowa zajmie się obywatelskim projektem uchwały, mogącej unieważnić strefę czystego transportu (SCT), która - na mocy decyzji radnych z listopada ubiegłego roku - ma zacząć obowiązywać na terenie całego miasta od lipca przyszłego roku.

11 stycznia sąd administracyjny rozpatrzy skargę wojewody na SCT

Na 11 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyznaczył termin rozprawy, na której rozpatrzy skargę wojewody małopolskiego na uchwałę radnych miasta o strefie czystego transportu.

Ponad 7 tysięcy osób podpisało się pod projektem likwidacji Strefy Czystego Transportu w Krakowie

Projekt przygotował komitet "Kraków dla kierowców". Trafił już do urzędników, a radni do sprawy powrócą - prawdopodobnie na najbliższej sesji rady miasta. Jak mówi Komitet, strefa budzi wiele wątpliwości pod kątem prawa.

Przeciwnicy Strefy Czystego Transportu przedstawili plan działania

Kampania edukacyjna, wsparcie prawne osób poszkodowanych Strefą Czystego Transportu w Krakowie, skarga do Sadu Administracyjnego na uchwałę radnych miejskich - to plan działania Ruchu Społecznego "Nie oddamy Miasta".

Co dalej z krakowską Strefą Czystego Transportu?

Kraków odpowiada na decyzję wojewody. Łukasz Kmita zaskarżył do sądu administracyjnego uchwałę Rady Miasta w sprawie strefy czystego transportu. W ocenie urzędników wojewody uchwała narusza przepisy - między innymi nie określa w wystarczający sposób granic strefy i nie zawiera regulacji dotyczących organizacji ruchu. Jak mówią urzędnicy trwają pracę nad ostatecznym kształtem uchwały.

Uchwała o Strefie Czystego Transportu trafi do sądu administracyjnego

Przyjęta miesiąc temu przez krakowskich radnych uchwała o Strefie Czystego Transportu na terenie Krakowa nie została uchylona przez wojewodę. Urząd podda ją jednak ocenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię